Petar Jenjić • srijeda, 20.12.2017.

Odigrane su i preostale četiri utakmice 13. kola Eurolige. Najzanimljiviji dvoboj dana pripao je Olympiakosu koji je pred svojim navijačima svladao CSKA, Barcelona je upisala četvrti uzastopni poraz, Armani Milano umalo je prokockao visoku prednost protiv Baskonije, dok je do nove pobjede stigao Himki koji je bio bolji od Anadolu Efesa...

Himki - Anadolu Efes 86:68

Do osme pobjede ove sezone stigli su košarkaši Himkija koji su na domaćem parketu bili bolji od Anadolu Efesa. Ruska momčad slavila je rezultatom 86:68 i tako nanijela deseti poraz Efesu.

Veći dio susreta bio je prilično izjednačen, uspijevao je Himki u nekoliko navrata tijekom druge dionice doći do dvoznamenkaste prednosti, no to je bilo kratkog vijeka. Ipak, zahvaljujući odličnih posljednjih deset minuta koje je dobio sa 29:12, domaćin je mirno priveo utakmicu prema kraju.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Aleksej Šved s 26 poena i šest asistencija, Anthony Gill je dodao 16 koševa i šest skokova. Errick McCollum s 20 koševa predvodio je Efes, dok je Kruno Simon dodao 16 poena (2/4 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 6/8), osam skokova, tri asistencije, ali i sedam izgubljenih lopti za 31 i pol minutu na terenu.

Olympiakos - CSKA 88:86

Derbi susret 13. kola Eurolige u potpunosti je opravdao očekivanja. Dvoboj Olympiakosa i CSKA, dviju najboljih momčadi ove sezone, nakon neizvjesne je završnice pripao grčkoj momčadi koja je slavila rezultatom 88:86 i tako upisala desetu pobjedu, koliko ima i njihov večerašnji protivnik.

Vrlo izjednačen dvoboj donio je puno promjena u vodstvu, a uoči posljednje četvrtine CSKA je imao četiri koša viška (68:64). Olympiakos odlično otvara posljednjih deset minuta i serijom 13:0 prelazi u vodstvo. Domaćin je prednost održavao do samog kraja utakmice. Nando De Colo je tricom smanjio na minus dva (81:79) 15 sekundi prije kraja, no nakon serije slobodnih bacanja grčka momčad uspjela je potvrditi pobjedu.

Domaćina je do pobjede predvodio Jamel McLean s 25 poena i 12 skokova, dok je Vassilis Spanoulis dodao 16 koševa, četiri skoka i osam asistencija. Sergio Rodriguez s 23 koša i Nando De Colo s 18 poena bili su najbolji kod gostujuće momčadi.

Armani Milano - Baskonia 92:85

Nakon niza poraza košarkaši Armani Milana uspjeli su doći do pobjede, četvrte ove sezone. Talijanska momčad je na domaćem terenu bila bolja od Baskonije rezultatom 92:85 čime je španjolskoj momčadi nanijela ukupno sedmi poraz, prvi nakon dvije uzastopne pobjede.

Domaćin je dominirao većim dijelom utakmice, a vodstvo nije ispuštao gotovo cijelu utakmicu. Odlične tri četvrtine, nakon kojih je imao 18 koševa viška (76:58), Milanu se moglo jako loše vratiti u posljednjoj dionici kada Baskonia gotovo uspijeva dostići zaostatak. Dvije minute prije kraja dolazi na samo minus pet (88:83), no domaćin uzvraća i otklanja sve dvojbe oko pobjednika.

Milano su do pobjede s 15 poena predvodili Andrew Goudelock i Curtis Jerrells (sedam asistencija). Najbolji je u gostujućim redovima bio Tornike Šengelia s 19 koševa.

Barcelona - Unicaja 83:90

Četvrti uzastopni poraz u Euroligi upisala je Barcelona koja je na domaćem parketu izgubila u španjolskom dvoboju protiv Unicaje. Gosti su slavili rezultatom 90:83 i tako došli do pete pobjede u sezoni.

Utakmica je bila vrlo izjednačena kroz prve tri četvrtine, a momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Na otvaranju posljednje četvrtine Unicaja je stigla do šest poena viška (72:66) i prednost čuvala u sljedećih nekoliko minuta. Barcelona uzvraća preko Thomasa Heurtela, no to je bilo kratkog vijeka. Gosti su ubrzo stigli do najvećih 12 koševa prednosti (87:75) koje su sačuvali do kraja utakmice.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nemanja Nedović s 26 poena, dok je Jeff Brooks dodao 13 koševa. Barcelonu je predvodio Thomas Heurtel s 19 koševa i devet asistencija, dok Ante Tomić nije ulazio u igru.