U gradskom derbiju, Cibona uvjerljivo slavila protiv Zagreba

Sportnet • četvrtak, 21.12.2017.

U 10. kolu HT Premijer lige, Cibona je u Domu Dražena Petrovića pobijedila Zagreb rezultatom 100:83. Iako je dvoboj ovih ekipa često znao biti napet i zanimljiv, danas je u utakmici dominirala isključivo jedna ekipa...

PIŠE: Jan Šneler

Potpuno očekivano, Cibona je bolje ušla u utakmicu. Nije prošlo niti tri minute, a Vukovi su tricom Novačića došli do vodstva 11:2. Mučio se Zagreb u uvodnim minutama no individualnim akcijama bivšeg Cibonaša, Martina Junakovića uspio je na trenutak smanjiti rezultat. Tri i pol minute do kraja, Tomas tricom podiže prednost Cibone na 22:11 i potvrđuje bolju igru domaćih.

U drugoj četvrtini ponovno je Cibona bila bolja i jednostavno se osjetila velika razlika u kvaliteti. Tek ponekim svjetlijim trenutkom Zagrebaši su došli do zaostatka od 6-7 koševa međutim vrlo brzo bi se to popelo na dvoznamenkaste brojeve. Iako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 47:40 za Cibonu bilo je jasno kako je taj, za košarkaške prilike dohvatljiv zaostatak, Zagrebu ipak prevelik zalogaj.

Drugi dio utakmice bio je vrlo sličan. Cibona je nastavljala igrati svoju igru, dizala je prednost i kada god bi Zagreb napravio korak naprijed, Cibona bi zaigrala agresivnije i uspješno kontrolirala igru. Bošnjak je tricom četiri minute do kraja trećeg dijela donio najveće vodstvo Cibone do tada 68:50.

Bilo je jasno kako će Zagreb sve više fizički padati kako se bude utakmica bližila kraju što su naravno iskoristili igrači Cibone kako bi odradili malo jači trening. Trener Cibone, Ante Nazor, tijekom cijele utakmice je raspoređivao minutažu svojih igrača pa su tako priliku dobili gotovo svi koje je imao na raspolaganju. Na samom kraju, Kruno Macner je smanjio zaostatak na 100:83 te je Cibona ostvarila šestu pobjedu u HT Premijer ligi.

Kod Cibone najbolji je bio Bilinovac s 19 koševa i tri asistencije, dok je Bošnjak dodao 13 koševa i pet asistencija. Zagrebaše je predvodio raspoloženi Junaković s 24 poena i četiri asistencije.