Hrabre Vrijednosnice Osijek ipak pale u posljednjoj četvrtini protiv Zadra

Sportnet • petak, 22.12.2017.

U 11. kolu HT Premijer lige, vodeći Zadar svladao je Vrijednosnice Osijek s 88:72. Iako je Zadar bio veliki favorit, tek u posljednjoj četvrtini gosti su uspjeli prelomiti utakmicu...

PIŠE: Jan Šneler

Kada je stigla vijest kako su Vrijednosnice Osijek prodale najboljeg igrača i strijelca, Joisa Venkatesha, postalo je jasno kako će Osječani vrlo teško moći išta napraviti protiv Zadra. Ipak domaći košarkaši dobro su otvorili utakmicu te gotovo u stopu pratili gostujuće igrače.

Tek su se polaganjem Filipa Kraljevića u petoj minuti druge četvrtini gosti uspjeli osjetnije odvojiti od domaćih. Bilo je tada 43:27 za Zadrane, međutim domaći se nisu predavali te su odličnom serijom prije odlaska na odmor smanjili na podnošljivih devet razlike, 40:49.

Nikako Zadrani nisu uspjeli prelomiti domaće, slično kao što niti jučer Cibona nije mogla protiv Zagreba, međutim danas nismo mogli vidjeti kako Zadar u potpunosti kontrolira susret. Nakon četiri i pol minute nastavka, Jimmie Lee Taylor zabio je tricu za 51:51, a kada je pola minute kasnije Turalija zabio za vodstvo Vrijednosnica Osijek 53:51, situacija je postala zabrinjavajuća za goste.

Iako je bilo teško očekivati da će Osijek pobijediti Zadar, situacija kada su vjerojatno izgubili taj moment koji su imali u trećem dijelu bila je kod vodstva 58:54. Boban je zabio tricu za najveće vodstvo Osijeka do tada, no umjesto da na tome grade još veću prednost, Osječani su stali, promašivali otvorene šuteve i bacanja te Zadar radi seriju 9:0.

U posljednjoj dionici Vrijednosnice Osijek držale su se još nekoliko minuta no onda je nastupila serija grešaka koje je Zadar iskusno koristio i došao do pobjede 88:72. Kod Vrijednosnica Osijek Jimmie Lee Taylor i Bruno Markulin ubacili su po 13 poena, dok je Zadar predvodio Joshua Bostic s 21 košem.