Espanyol
Espanyol 1:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Luka Medić • subota, 23.12.2017.

U 17. kolu Primere Espanyol je slavio protiv Atletica iz Madrida s minimalnih 1:0, a katalonska momčad slavila je pogotkom u posljednjim minutama susreta...

Posljednje kolo jesenskog dijela Primere donijet će veliki dvoboj između Reala i Barcelone. Uoči El Clasica susrela su se druga dva kluba iz dva najveća španjolska grada. Espanyol je s 1:0 bio bolji od Atletica, a Katalonija je drugi put u dva dana zadala udarac španjolskoj prijestolnici. Katalonija-Zajednica Madrida 2:0, iako je najveća od tri bitke tek pred nama. Nakon pobjede na političkom terenu i ponovnog odabira separatističkih stranaka koje se bore za odcjepljenje Katalonije, druga momčad iz te autonomne pokrajine nanijela je prvi poraz ove sezone drugom klubu iz glavnog grada. U uvertiri El Clasica Espanyol je na svom RCDE-u ugostio drugu momčad lige, a put glavnog grada poslao ju je s prvim porazom. Atletico je preživio i Barcu i Reala, ali ne i Espanyola. Šime Vrsaljko treću utakmicu za redom odigrao je 90 minuta.

Nakon mirnog uvoda, prvi su zaprijetili domaćini, no udarac Dardera s vrha kaznenog prostora obranio je Oblak. Nekoliko minuta kasnije Espanyol je istrčao kontru, no Batistao nije najbolje zahvatio loptu pa je njegov pokušaj završio na tribinama. U 24. minuti Oblak je ponovno spasio goste kada je ponovno obranio udarac Darderu. Veznjak domaćina pucao je s više od 20 metara, no ponovno je briljirao slovenski vratar.

Atletico je prvu pravu opasnost po domaća vrata napravio pred kraj prvog dijela, Griezmann je ušao u kazneni prostor i poslao je loptu pred vrata prema Torresu, no u posljednjem trenutku domaća obrana izbila je loptu u korner. Na odmor se tako otišlo rezultatom 0:0.

I u drugom dijelu obje momčadi igrale su dosta oprezno. Nakon sat vremena igre, poslije solo prodora pokušao je i Koke, no ponovno je obrana Espanyola bila na pravom mjestu, pa je lopta umjesto u mreži ponovno završila u korneru. U 67. minuti Garcia je pokušao s desetak metara, no lopta je završila pored vrata. Ostalo je 0:0. Nekoliko minuta kasnije Atletico je postigao pogodak, no on je poništen jer je Godin napravio prekršaj u napadu.

U 75. minuti gosti su imali veliku priliku nakon kontre, no pogotka ih je koštala Gameirova sebičnost koji je umjesto da doda Griezmannu odlučio sam završiti akciju, ali vratar domaćih Lopez obranio je taj pokušaj. U tim trenutcima redale su se prilike za prilikom, a novu je na drugoj strani propustio Moreno, čiji je udarac s desetak metara obranio Oblak.

I onda na samom kraju susreta, u 88. minuti Espanyol je postigao pogodak vrijedan nove pobjede i tri boda. Strijelac za pobjedu bio je Garcia preciznim udarcem s desetak metara. Oblak koji je cijelu utakmicu držao goste u igri nije više mogao sam pa je Espanyol stigao do pogotka dovoljnog za tri boda.

Atletico je propustio doći Barceloni na tri boda, a do kraja vikenda može izgubiti i drugo mjesto koje drži s 36. bodova. Valencia koja je treća ima samo dva boda manje. Espanyol je s nova tri boda skočio na 14. mjesto na tablici. Slijede dva tjedna pauze, a onda i nastavak prvenstva. Espanyol će tada u goste kod Malage, a Atletico će dočekati Getafe.