Valencia
Valencia 0:1(0:1) Villarreal
Villarreal

Petar Jenjić • subota, 23.12.2017.

Minimalnom pobjedom na Mestalli nogometaši Villarreala zaključili su 2017. godinu. Pogodak vrijedan druge uzastopne pobjede i drugog uzastopnog poraza Valencije bio je Carlos Bacca u 23. minuti. Obje su momčadi ostale i s desetoricom igrača nakon što su u drugom poluvremenu isključeni Simone Zaza i Manuel Trigueros...

Treći poraz u posljednje četiri utakmice upisali su nogometaši Valencije koji su na svojoj Mestalli izgubili od Villarreala s minimalnih 1:0. Osma je to pobjeda današnjih gostiju koji su tako s dvije uzastopne pobjede zaključili 2017. godinu.

Domaćin je većim dijelom susreta, pa čak i onom vremenu s igračem manje, igrao nešto bolje, ali ostao je bez pogotka kao i drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici koje drži madridski Atletico.

Jedna krasna napadačka kombinacija donijela je gostujućoj momčadi vodstvo u 23. minuti utakmice. Pablo Fornals lijepo je u prostoru proigrao Carlosa Baccu koji utrčava u kazneni prostor i neumoljivo pogađa protivničku mrežu.

Do kraja sadržajnog prvog poluvremena nije bilo pogodaka, ali je zato domaćin imao sjajnu priliku u samoj završnici kada je Martin Montoya primio loptu na dvadesetak metara od gola i odlično pucao, no Sergio Asenjo bio je siguran na vratima Villarreala.

Valencia je bila nešto bolja i u nastavku susreta, pogodila je i gredu, no u 60. minuti ostala je s igračem manje. Simone Zaza dvije minute ranije dobio je žuti karton zbog prigovora, a tek 120 sekundi kasnije i drugi zbog oštrog starta na Cedricu Bakambuu.

Unatoč igraču manje Valencia je nastavila s vrlo dobrom igrom, koristeći to što Villarreal ne pokušava sakriti loptu i oduzeti što više vremena. Veliki broj žutih kartona koštao je gostujuću momčad u 82. minuti kada je drugi dobio Manuel Trigueros.

Rezultat se do kraja nije promijenio i gosti su mogli slaviti pobjedu u regionalnom derbiju.