Cedevita u derbiju slavila protiv Zadra, Roko Ukić u posljednjoj sekundi pogodio za pobjedu Vitamina

Petar Jenjić • subota, 23.12.2017.

U susretu 13. kola ABA lige košarkaši Cedevite nakon produžetka su slavili protiv Zadra rezultatom 102:101 ubačajem Roka Ukića u posljednjoj sekundi za petu uzastopnu pobjedu zagrebačke momčadi...

Sjajna utakmica odigrana je u zagrebačkom Domu sportova gdje je do pete uzastopne pobjede stigla Cedevita koja je nakon 45 minuta svladala odlični Zadar rezultatom 102:101.

Utakmica visokog ritma i s dosta preokreta odlučena je tek nakon produžetka. Zadar u regularnom dijelu nije iskoristio napad za pobjedu, a šest sekundi prije isteka produžetka imala poen prednosti, no nije uspjela. Roko Ukić ubacio je šut za pobjedu Cedevite.

Cedevita je iskoristila nešto sporiji ulazak Zadra u utakmicu i nakon dvije minute igre stigla do vodstva 11:2. Ipak, gosti se vrlo brzo bude i vraćaju u egal. Vrlo raspoložena zagrebačka momčad bila je u šutu za tricu pa je već početkom druge četvrtine ubacila ukupno šestu.

Nije niti Zadar previše zaostajao u tom segmentu igre te je i dalje ostao vrlo blizu na krilima Joshue Bostica i Luke Božića. Polovicom druge dionice serijom 8:0 dolazi do preokreta i četiri koša viška (33:29). Samu završnicu prvog poluvremena Zadar je odigrao puno bolje i zasluženo otišao na odmor s pet poena viška (47:42).

Kako je odmicala treća četvrtina odmicala tako je prednost gostujuće momčadi rasla. Odlični Amerikanci donijeli su Naglićevoj momčadi prvu dvoznamenkastu prednost (66:56). Međutim, do kraja četvrtine Zadar je ubacio tek pet poena što Cedevita koristi i tricom Willa Cherryja vraća se u vodstvo (72:71).

Na kraju se pokazalo da je to bilo posljednje vodstvo Cedevite do kraja četvrte četvrtine. Zadar se ubrzo uspio sabrati i vratiti razliku na svoju stranu, ali do pobjede nije uspio doći. Obje su momčadi u posljednjih 30 sekundi imale napad za pobjedu, no niti Will Cherry niti Luka Božić nisu bili precizni u šutu za tricu.

Čak četiri igrača Zadra dobila su petu osobnu uz dvije tehničke što je Cedevita iskoristila za dolazak na četiri koša viška 30 sekundi prije kraja (100:96). Nakon što je Lovre Bašić pogodio tricu, a Cedevita bila neprecizna, Zadar je dobio napad za pobjedu. Luka Božić izborio je prekršaj i pogodio dva slobodna bacanja za vodstvo (101:100). Ipak, na drugoj strani pogodio je Roko Ukić i donio Cedeviti pobjedu.

Džanan Musa i Will Cherry s po 18 poena predvodili su Cedevitu do pobjede, dok je Filip Krušlin dodao 17 koševa. Joshua Bostic s 28 poena i Preston Knowles s 20 koševa bili su najbolji u redovima Zadra.