Hermes Analitica namučila Cedevitu, Vitamini uz dosta problema stigli do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 24.12.2017.

Posljednji susret 11. kola HT Premijer lige pripao je Cedeviti koja je teže od očekivanog slavila u gostima kod Hermes Analitice rezultatom 73:68. Vitamini su hvatali zaostatak većim dijelom susreta, no u posljednjoj četvrtini uspjeli su doći do preokreta i pobjede...

Košarkaši Cedevite zaključili su prvi dio sezone HT Premijer lige bez ijednog poraza, no danas je bila vrlo blizu. Tek desetak sati nakon teške utakmice i pobjede u produžetku protiv Zadra pred Vitaminima je bila utakmica protiv Hermes Analitice koja je bila blizu da iskoristi umor momčadi Jure Zdovca. Vodila je cijelo prvo poluvrijeme i dio drugog, ostala je u egalu sve do samog kraja utakmice, no do iznenađenja nije uspjela doći i upisala je poraz 73:68.

Umornija Cedevita očekivano je ušla nešto sporije u utakmicu što je Hermes iskoristio na najbolji mogući način. Raspoloženiji domaćin na krilima Ivana Svobode u 13. minuti stigao je do prve dvoznamenkaste prednosti (23:13) koju je uspio sačuvati sve do kraja prvog poluvremena u kojem Vitamini nijednom nisu bili u vodstvu.

Na krilima raspoloženog Chrisa Johnsona koji je u trećoj četvrtini ubacio 11 koševa Cedevita se uspjela vratiti u egal, a početkom posljednje dionice preko Karla Žganeca stigla i do prvog vodstva na utakmici (55:54). Iako je domaćin sve do samog kraja ostao u egalu, Cedevita je uspjela sačuvati stečenu prednost i teže od očekivanog zaključiti utakmicu pobjedom.

Cedevitu je do pobjede predvodio Chris Johnson sa 17 poena i šest skokova, dok je Karlo Žganec dodao 15 koševa, 13 skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti. Jedini dvoznamenkast kod domaćina bio je Ivan Svoboda s 28 poena.