Dario Dodić • srijeda, 27.12.2017.

Nogometaši Milana u 220. su gradskom derbiju protiv Intera došli do pobjede u produžetku i izborili polufinale Kupa Italije protiv Lazija...

Četvrti put susreli su se nogometaši Milana i Intera u četvrtfinalu Kupa Italije i treći su puta prolaz u polufinale izborili rossoneri. Milan je u odličnoj utakmici na San Siru s 1:0 u produžetku svladao ljute gradske rivale i izborio polufinalni ogled protiv Lazija.

Debi u službenoj utakmici u dresu Milana upisao je Antonio Donnarumma, osam i pol godina stariji brat poznatijeg i trenutno ozlijeđenog Gianluigija. Starijeg Donnarummu mnogi navijači Milana smatraju "uhljebom" jer se naveliko šuška kako je Gigio inzistirao da ga Milan dovede iz Grčke ukoliko žele produženje ugovora s velikom nadom talijanskog nogometa.

Nakon dvadesetak minuta činilo se kako Antonio nema što tražiti među Milanovim vratnicama. Ubačaj u srce Milanovog šesnaesterca stigao je s desne strane, lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Ivan Perišić i pokušao vratiti u peterac, no nespretni Donnarumma poslao ju je u vlastitu mrežu. Proslavili su pogodak Interisti, no nakon konzultacija sa sucima u video-kabini sudac Guida poništio je pogodak jer je Ranocchia bio u zaleđu, a procijenjeno je kako je ometao Donnarummu.

Bio je to prvi i ujedno posljednji kiks starijeg Donnarumme, koji se s nekoliko obrana prometnuo u junaka Milana.

Nakon prilično nezanimljivih prvih 45 minuta zaigrale su puno bolje obje strane u nastavku susreta. Prvi je priprijetio Inter, bila je to lijepa akcija u tri poteza - Vecino je ubacio za dotad nevidljivog Icardija, koji loptu glavom spušta na nogu Joaa Marija, no veznjak Intera s pet, šest metara puca previše u sredinu, Donnarumma čuva mrežu netaknutom.

Uzvratio je sličnim zicerom Milan, nakon ubačaja Susa Handanović loše boksa loptu, odbija se do Bonaventure, koji glavom promašuje prazan gol. 15 minuta prije isteka regularnog dijela susreta ružnim je startom Škriniar ozlijedio Nikolu Kalinića. Hrvatski je napadač zbog ozljede gležnja morao napustiti igru, što se ispostavilo sjajnim potezom za uvjetno rečeno domaćina, jer u igru je ušao Cutrone, koji je u produžetku donio Milanu polufinale Coppa Italie.

Moglo je sve završiti bez produžetaka, prijetio je Suso, ali zaustavlja ga greda uz pomoć Škriniara. S druge strane odličnu je priliku slabim udarcem prokockao Perišić. Bolje je pucao hrvatski reprezentativac u 87. minuti, ali još bolje brani Donnarumma. Na odbijancu je bio Candreva, ali i njegov pokušaj sjajno brani rezervni vratar Milana, četvrti put u posljednjih pet utakmica Kupa Inter je morao prolaz tražiti u produžecima.

Nije ga dohvatio, Milan je zaigrao puno bolje u dodatnih pola sata, u 104. minuti na sjajan ubačaj Susa Cutrone matira Handanovića i donosi pobjedu Milanu.

Ivan Perišić je odigrao svih 120 minuta kod Intera, dok je Brozović u igru ušao u 75. minuti umjesto Gagliardinija.