Dario Dodić • nedjelja, 31.12.2017.

Odlične utakmice igrale su se sinoć na NBA parketima. Philadelphia 76ersi preokretom su došli do pobjede protiv Denver Nuggetsa unatoč izostanku Joela Embiida, do pobjede ih je vodio Dario Šarić. Steph Curry se na NBA parkete vratio na spektakularan način, dok je LeBron James rođendan "proslavio" porazom...

Na krilima sjajnog Darija Šarića i iznenađujućeg junaka Jerryda Baylessa Philadelphia 76ersi došli su do pobjede 107:102 u gostima kod Denver Nuggetsa. Iako su igrali bez Joela Embiida i bili u dvoznamenkastom zaostatku u trećoj četvrtini, 76ersi su susret okrenuli u svoju korist i na kraju zasluženo slavili.

Šarić je predvodio momčad i bio ključna figura u preokretu, dok je Bayless u manje od četiri minute tog dijela utakmice, kad se lomio rezultat, postigao svih svojih 14 poena.

Dario je bio prvo ime 76ersa, u 35 minuta ubilježio je 20 koševa (5/5 za 1, 3/8 za 2, 3/7 za 3), devet skokova, šest asistencija i blokadu. Odličan je bio i J.J. Redick s 18 koševa, Robert Covington je dodao 15 poena i deset skokova.

Najbolji u redovima Nuggetsa bio je Jamal Murray s 31 košem i osam skokova. Nikola Jokić dodao je 19 koševa uz 13 skokova, Gary Harris večer je okončao sa 17 poena.

18 koševa prednosti imao je Orlando Magic na svom parketu protiv Miami Heata, no na kraju je, zahvaljujući raspoloženima Tyleru Johnsonu i Goranu Dragiću, Heat upisao pobjedu 117:111.

Imali su domaćini 68:50 početkom treće četvrtine, a onda je na scenu stupio Johnson, pogodivši deset od svojih 11 šuteva. Ubacio je 22 koša u trećoj četvrtini, što je rekordni učinak nekog igrača Heata u jednoj četvrtini ove sezone.

Ukupno je Johnson postigao 31 poen, Dragić je dodao 25 koševa i osam asistencija, Kelly Olynyk ubacio je 17 koševa uz šest skokova.

39 koševa ubilježio je Aaron Gordon kod Magica, 23 je ubacio Evan Fournier. Mario Hezonja dobio je tek 12 minuta i vrlo ih korektno odradio, ubilježio je šest koševa (3/3 za 2, 0/2 za 3), tri skoka i dvije asistencije.

LeBron James nije imao najsretniji 33. rođendan, njegovi su Cleveland Cavaliersi na gostovanju kod Utah Jazza poraženi 104:101. Bila je to pobjeda za prekid niza od tri poraza Jazzera.

Imala je Utah svojeg junaka, nije prvi put ove sezone Donovan Mitchell preuzeo stvari u svoje ruke - u 39 minuta provedenih na parketu Mitchell je ubacio 29 koševa i odveo Jazzere do pobjede. Derrick Favors dodao je 19 koševa, odličan je bio i Ricky Rubio sa 16 koševa, deset skokova i osam asistencija.

LeBron je s 29 koševa, osam skokova i šest asistencija bio prvo ime Cavsa, 22 je koša dodao Jeff Green, na 20 koševa i deset skokova se zaustavio Kevin Love. Ante Žižić nije ulazio u igur.

Na spektakularan se način na parkete nakon ozljede vratio Steph Curry. 11 je utakmica propustio zbog ozljede gležnja i htio je sve to nadoknaditi sinoć protiv Memphis Grizzliesa.

Molio je i molio, ali treneri mu nisu dali. Limitirali su ga na samo 26 minuta, ali to ga nije spriječilo da sa nevjerojatnih 38 poena predvodi Golden State Warriorse do pobjede 141:128.

Pogodio je deset trica, što je najviši učinak ove sezone, ukupno je u karijeri imao devet takvih utakmica, najviše u povijesti lige. Nikad nijedna momčad nije protiv Grizzliesa postigla 141 koš.

21 je koš dodao Klay Thompson, 20 koševa uz devet asistencija upisao je Kevin Durant, dok je Zaza Pachulia ostvario učinak sezone - 17 koševa.

Najbolji u redovima gostiju bio je Marc Gasol s 27 koševa, Tyreke Evans ubacio je 22 koša uz devet asistencija.