Zvezdi pobjeda nad Olimpijom i povratak na prvo mjesto

Petar Jenjić • utorak, 02.01.2018.

Košarkaši Crvene zvezde na domaćem su parketu upisali 12. pobjedu u sezoni i tako se vratili na vrh abaligaške ljestvice, srpska momčad slavila je protiv Petrol Olimpije rezultatom 80:76...

Do 12. pobjede u sezoni stigla je Crvena zvezda koja je u prvom abaligaškom susretu 2018. godine na domaćem terenu bila bolja od Petrol Olimpije rezultatom 80:76. Ovim slavljem srpska se momčad vratila na prvo mjesto ljestvice, dok je Olimpija pala na omjer 5-9, upisavši četvrti uzastopni poraz.

Utakmica je bila prilično izjednačena većinu vremena, a gosti su u 28. minuti imali poen prednosti (54:53). Bila je to posljednja prednost slovenske momčadi jer je Zvezda uzvratila serijom 12:2. Najvećih devet koševa viška domaćin je imao u dva navrata tijekom posljednje četvrtine u kojoj Olimpija nije uspjela doći do preokreta, iako je bila blizu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Taylor Rochestie sa 16 koševa (2/2 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok su po 13 poena dodali Nemanja Dangubić i James Feldeine.

Po 15 koševa u redovima gostiju ubacili su Jan Špan i Jordan Morgan (11 skokova). Roko Badžim dodao je devet koševa, dva skoka i jednu asistenciju za 14 minuta provedenih na parketu.