Presudila slaba treća četvrtina, Zadar upisao poraz kod Partizana

Petar Jenjić • četvrtak, 04.01.2018.

Košarkaši Zadra upisali su poraz na gostovanju kod Partizana u sklopu 15. kola ABA lige. Slab ulazak u drugo poluvrijeme presudio je gostujućoj momčadi koja je samo u trećoj četvrtini primila čak 39 poena i u konačnici izgubila rezultatom 95:87...

Prvi susret u novoj godini Zadar je odigrao na gostovanju kod Partizana s kojeg se vratio poražen. Momčad Aramisa Naglića izgubila je rezultatom 95:87 upisavši tako osmi poraz u sezoni od momčadi koja je u posljednjih 15 utakmica u svim natjecanjima upisala tek dvije pobjede.

Gosti su odigrali dobro prvo poluvrijeme, no nisu uspjeli iskoristiti prilike za odlazak na veću razliku. Sjajno otvaranje nastavka donijelo je Partizanu pobjedu, srpska momčad za sedam minuta ubacila je velikih 26 poena i odvojila se na značajniju razliku koja se u konačnici pokazala presudnom.

Nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti u ranoj fazi utakmice, nešto što se moglo i očekivati uoči početka. Ipak, ono što je obilježilo prvo poluvrijeme zasigurno je veliki broj izgubljenih lopti, i s jedne i s druge strane. Devet je imao Zadar, domaćin jednu manje za samo 15 minuta igre.

Prvu malo osjetniju seriju koševa ubacio je Zadar, sa sedam uzastopnih poena stigao je do četiri koša viška u 17. minuti (35:31). Gostujuća momčad uspjela je sačuvati prednost do poluvremena.

Međutim, Zadar je loše krenuo u nastavak susreta i već se nakon tri minute našao u značajnijem zaostatku. Serijom 12:2 domaćin je došao do sedam koševa viška (50:43). Ukupno 22 poena ubacio je sve raspoloženiji domaćin u samo pet i pol minuta igre u nastavku.

Još početkom posljednje četvrtine domaćin je imao 22 koša prednosti (85:63), ali Zadar se uspijeva vratiti i dvije minute prije kraja doći na samo minus šest (91:85), međutim, za nešto više nedostajalo je vremena.

Nigel Williams-Goss s 22 poena i devet asistencija bio je najbolji kod Partizana, Novica Veličković dodao je 18 koševa i osam skokova. Joshua Bostic s 27 poena i Mislav Brzoja s 14 koševa bili su najbolji u redovima Zadra.