Sportnet • četvrtak, 04.01.2018.

U prvoj utakmici osmine finala španjolskog Kupa kralja, Celta Vigo je ugostila Barcelonu i došla do aktivnog rezultata pred uzvrat na Camp Nou...

PIŠE: Jan Šneler

U dosta izmijenjenom sastavu, bez većine glavnih zvijezdi istrčala je Barcelona Vigu protiv Celte. Ipak gosti su vrlo rano poveli. U 15. minuti Jose Manuel se lijepo snašao u šesnaestercu i zabio za vodstvo Barcelone.

Gosti su mogli povećati vodstvo u 22. minuti, no Denis Suarez nije bio precizan. Kazna je uslijedila nekoliko minuta kasnije. U 31. minuti Iago Aspas pogađa okvir gola, lopta se odbija do Pione Sista koji zabija za izjednačenje.

Nakon odmora, Barcelona je počela sve više napadati i pravo je čudo da je Celta zadržala pozitivni rezultat. Pokušavali su Denis Suarez i Jose Manuel, a u 62. minuti Sergio Busquets je pogodio i prečku. Ništa nije išlo od ruke gostima, a u 73. minuti mladi Emre Mor je mogao i Celtu Vigo dovesti do pobjede no nije bio najprecizniji.

Konačni rezultat ne bi trebao zadovoljavati goste, mada je jasno kako Celtu čeka puno teži posao u uzvratu. Hrvatski reprezentativac u dresu Barcelone, Ivan Rakitić, ušao je u 71. minuti umjesto Paulinha te imao solidnu priliku u pred kraj utakmice no vratar Celte otklonio je njegov pokušaj.

Niti Real Madrid nije u punom sastavu izašao u utakmici protiv Numancije, no Madriđani su ostvarili puno bolji rezultat. Pritiskali su u prvom poluvremenu protivnika, držali većinom posjed lopte a jedna greška domaćih u 35. minuti donijela im je i priliku za vodstvo. Carlos Gutierrez skrivio je jedanaesterac kojeg je uspješno izveo Gareth Bale.

Iako je Real bio kvalitetniji protivnik, pogodaka nije bilo. U 60. minuti, Pape Maly Diamanka zaradio je drugi žuti karton te je Numancia morala nastaviti igru s igračem manje. Ipak, u 77. minuti Inigo Perez mogao je šokirati goste i donijeti izjednačenje, međutim pogodio je prečku.

U 88. minuti, Carlos Gutierrez radi još jednu grešku te Real ponovno dobiva jedanaesterac koji realizira Isco. Potpuni pad Numancia je doživjela u sudačkoj nadoknadi kada Borja Mayoral postavlja konačnih 3:0 za Real. Mateo Kovačić igrao je za gostujuću momčad od 61. minute kada je zamijenio Balea te je zaradio žuti karton u sudačkoj nadoknadi.

Unatoč boljoj igri i statusu favorita, Espanyol nije na svom terenu uspio svladati Levante te im prijeti ispadanje iz kupa. Poveli su domaći golom Morena u 28. minuti, no već deset minuta kasnije Morales donosi izjednačenje gostima.

Pred sam kraj utakmice, iako je Levante bio u potpunoj podređenoj ulozi, Ivi je u 74. minuti donio pobjedu gostujućoj momčadi koja s odličnim rezultatom dočekuje uzvrat.

U ne pretjerano prilikama bogatoj utakmici, Leganes je na svom terenu slavio protiv Villarreala s 1:0. Mreže se nisu tresle u prvom poluvremenu, a već početkom samog nastavka igre domaći su došli do vodstva. Pobjednički gol postigao je Amrabat u 49. minuti na asistenciju Bustinza.