Petar Jenjić • petak, 05.01.2018.

Još tri utakmice 15. kola ABA lige odigrane su danas, a najviše vrijedi izdvojiti veliki preokret Mornara koji je nadoknadio zaostatak protiv FMP-a i došao do pobjede. Do novih pobjeda stigla je Igokea kod MZT-a, kao i Mega Bemax protiv Petrol Olimpije...

Šestu prvenstvenu pobjedu upisala je Igokea koja je slavila na gostovanju kod MZT-a i tako uzvratila za poraz u prvom dijelu sezone. Još početkom posljednje četvrtine gosti su imali poen prednosti (53:52), međutim, u sljedećih nekoliko minuta koriste greške protivnika, odlaze na dvoznamenkastu prednost (67:57) i zaključuju susret laganom pobjedom.

Marko Ljubičić s 21 poenom predvodio je Igokeu do pobjede, dok su po 11 koševa dodali Vuk Radivojević i Đorđe Milošević (pet asistencija).

Najbolji je kod domaćina bio Damjan Stojanovski s 14 koševa, dok su po 12 poena dodali Bojan Trajkovski, Jure Lalić (četiri skoka, jedna asistencija) i Dominik Mavra (četiri skoka, sedam asistencija).

Preokretom u samoj završnici susreta košarkaši Mega Bemaxa stigli su do pobjede na gostovanju kod slovenske Petrol Olimpije. Srpska momčad slavila je sa 76:69 upisavši tako petu pobjedu u sezoni, koliko ima i spomenuta Olimpija.

Domaćin je vodio većim dijelom susreta, a početkom drugog poluvremena imao je i 13 koševa prednosti (46:33). Ipak, gosti se nisu predavali te su dvije i pol minute prije kraja preko Kostje Mushidija stigli do prve prednosti (65:64). Isti je igrač i prelomio susret u koristi svoje momčadi, pogodio je tricu uz dodatno slobodno bacanje čime je svojoj momčadi donio, kako se na kraju pokazalo, nedostižnih 72:67.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nikola Rebić s 19 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Goga Bitadze dodao 12 koševa i deset skokova. Domen Lorbek sa 16 koševa bio je najbolji kod Olimpije, Roko Badžim ubacio je četiri poena uz četiri skoka i jednu asistenciju za 14 i pol minuta na terenu.

Do velikog preokreta stigli su košarkaši Mornara koji su se s gostovanja kod FMP-a uspjeli vratiti s pobjedom. Crnogorska momčad slavila je rezultatom 84:79 i tako stigla do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmice, osme ukupno. S druge strane, FMP-u je ovo bio osmi poraz.

Sjajnu drugu četvrtinu odigrao je domaćin koji je na poluvrijeme otišao sa 17 koševa prednosti, a početkom nastavka imao i najvećih +18 (51:33). Ipak, kako su minute odmicale tako se prednost počela topiti. Četiri minute prije kraja Mornar je stigao do prve prednosti još od prve četvrtine (73:72) koju je uspio sačuvati do samog kraja utakmice.

Goste je do pobjede predvodio Derek Needham s 20 poena, šest skokova i osam asistencija, dok je Uroš Luković dodao 17 koševa i 11 skokova. Najbolji je kod FMP-a bio Filip Čović s 18 koševa i deset asistencija