Barcelona
Barcelona 3:0 Levante
Levante

Dario Dodić • nedjelja, 07.01.2018.

Nogometaši Barcelone u 18. su kolu La Lige stigli do 15. prvenstvene pobjede. Jedina neporažena momčad Primere na Camp Nouu je s laganih 3:0 svladala Levante uz još jednu sjajnu predstavu slavljenika Lea Messija...

Leo Messi je na sjajan način proslavio 400. nastup u La Ligi u dresu Barcelone, u dvoboju 18. kola protiv Levantea postigao je krasan gol i utakmicu začinio lijepom asistencijom za Paulinha. Bila je to prilično jednosmjerna utakmica u kojoj je Barca igrala s pola snage. Trudili su se gosti nadigravati, ali prevelika je razlika u kvaliteti između prve i 16. momčadi španjolskog prvenstva.

Otvoreno je u susret ušao Levante na Camp Nouu, željeli su gosti brzim pogotkom šokirati Barcu, ali nije lako matirati Ter Stegena - Levanteovi napadači saznali su iz prve ruke što već čitav svijet vidi, Barcelona na vratima ima jednog od najboljih, ako ne i trenutno najboljeg, vratara.

Pokazao je Nijemac u kakvoj je formi u 65. minuti kada je Moore izbio sam pred njega i gađao donji desni kut, ali Ter Stegen nevjerojatnom reakcijom nogom čuva mrežu netaknutom još jednom ove sezone. Barca je u 18 prvenstvenih kola primila tek sedam golova.

Da se domaći nogometaši ne muče previše pobrinuo se Messi već u 12. minuti - s 20-ak metara je visokom loptom u šesnaestercu Levantea pronašao Jordija Albu, ovaj mu odmah glavom vraća loptu, a Argentinac iz voleja, od desne vratnice, zabija za 1:0. 400. nastup u La Ligi Messi je okrunio 365. pogotkom.

25 minuta kasnije susret je bio riješen, raspoloženi Mascherano, kojem je ovo možda bila i zadnja utakmica u dresu Barcelone, dubinskom loptom pogađa Sergija Roberta, koji je iz prve šalje u sredinu, na noge Luisa Suareza - Urugvajac je lijepo prima i šalje pod gredu za 2:0. U trećoj uzastopnoj utakmici u La Ligi Sergi Roberto upisao je asistenciju, prvi put u karijeri to mu je pošlo za rukom.

Točku na i lagane pobjede i sjajne predstave Messi je stavio u sudačkoj nadoknadi kada se prošetao kroz obranu Levantea i u sredini uposlio Paulinha, koji loptu šalje u mrežu za konačnih 3:0. Toliko osporavani Paulinho postigao je već sedmi prvenstveni gol ove sezone, više od bilo kojeg drugog veznjaka u španjolskom prvenstvu.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobru utakmicu, uz nekoliko slabijih poteza, na travnjaku je proveo svih 90 minuta, a malo je nedostajalo da se u 43. minuti upiše u strijelce - njegov je volej s 20-ak metara prošao malo kraj lijeve vratnice Levanteovog gola.