Alkar do vrijedne pobjede protiv Vrijednosnica Osijek

Petar Jenjić • subota, 13.01.2018.

Košarkaši Alkara upisali su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Na domaćem su parketu bili bolji od Vrijednosnica Osijek rezultatom 81:74, u susretu koji je potpuno odlučen tek u samoj završnici...

Vrlo važnu pobjedu na domaćem je parketu upisao Alkar, Sinjani su slavili protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 81:74, jednog od konkurenata za što bolju poziciju na kraju prvenstva.

Četvrta je to pobjeda Alkara koji uz to ima i sedam poraza, dok je Brokerima ovo osmi poraz. Veći dio susreta bio je prilično izjednačen, a odluka o konačnom pobjedniku pala je u završnici dvoboja.

Poluvrijeme susreta zaključeno je neriješenim rezultatom (35:35) nakon čega domaćin prelazi u vodstvo i čuva ga kroz veći dio treće dionice. Gosti uspijevaju nakratko preuzeti vodstvo, ali to je bilo sve. Iako nije vodio s više od devet razliku, Alkar je sačuvao prednost do kraja, a pobjedu Sinjana tricom je potvrdio Martin Bilandžić u posljednjoj minuti susreta.

Alkar je do pobjede predvodio Tonko Vuko s 18 poena, Marko Šarac dodao je 14 koševa, a Leverenzel Booth 12 poena, šest skokova, četiri ukradene lopte i četiri blokade.

Najbolji je u redovima Osječana bio Bruno Markulin s 21 poenom, dok je Domagoj Vrkić dodao 17 koševa, a Arian Došen 15 poena i šest skokova.