MZT zasluženo odnio pobjedu protiv neraspoložene Cibone

Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2018.

Košarkaši Cibone upisali su poraz na domaćem parketu od makedonskog MZT-a koji je tako nakon gotovo tri mjeseca uspio nekoga pobijediti u regionalnoj ABA ligi. Gosti su slavili rezultatom 92:77, u utakmici u kojoj su kontrolirali rezultat većim dijelom dvoboja...

Prvi puta nakon 16. listopada prošle godine košarkaši MZT-a uspjeli su doći do pobjede u regionalnoj ligi. Makedonci se s gostovanja iz Doma Dražena Petrovića vraćaju s punim plijenom, slavljem protiv Cibone rezultatom 92:77.

Gostujuća momčad vodila je kroz veći dio susreta, s izuzetkom prve i početka druge četvrtine. Uz odličan ukupni šut, koji je iznosio 51%, MZT je zasluženo došao do pobjede. Treće je ovo slavlje MZT-a u sezoni, dok je Cibona sada na omjeru 6-10.

Cibona je bolje otvorila susret i u prvih šest minuta primila tek tri poena (10:3). Ipak, gosti uzvraćaju serijom 8:0 i u ostatku prvog poluvremena igraju puno bolje.

Domaćin je imao četiri koša viška (19:15) nakon prvih deset minuta, ali MZT uzvraća novom serijom i prelazi u vodstvo koje u ostatku prvog poluvremena uspijeva sačuvati, iako je Cibona konstantno bila u rezultatskom priključku.

Nastavila je makedonska momčad i u nastavku s dobrom igrom, a tricom Damjana Stojanovskog stigla do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu u 24. minuti (55:43). MZT je igrao kudikamo bolje u tim trenucima i uoči posljednje četvrtine imao 15 koševa viška (71:56).

Posljednja dionica nije donijela prevelik pomak, barem po pitanju Cibone. Gostujuća momčad igrala je jako dobro i nije dopustila da im još jednom ove sezone izmakne pobjeda.

Goste su do slavlja s po 18 poena predvodili Damjan Stojanovski i Dominik Mavra (2/5 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 8/8) koji je skupio i šest skokova te deset asistencija. Jure Lalić dodao je 12 koševa, sedam skokova i jednu asistenciju za 23 minute provedene na terenu.

Najbolji je kod Cibone bio Luka Žorić s 20 koševa i šest skokova, dok je Marko Tomas dodao 15 poena.