Euro 2018., skupina A, 2. kolo, 14.01.2018, 18:15 h
Srbija 25:30 Švedska
Švedska

Sjajni Appelgren predvodio Švedsku do pobjede protiv Srbije

Branimir Korać • nedjelja, 14.01.2018.

Švedska se oporavila od poraza protiv Islanda i odigrala bolje protiv Srbije koju je svladala bez većih problema. Srbija je imala priliku barem uvesti susret u neizvjesnu završnicu, ali nevjerojatna je količina gluposti koje je napravila u zadnjih deset minuta...

U dvoboju poraženih iz prvog kola, Švedska je s 30:25 svladala Srbiju u susretu u kojem je vodila od početka i na krilima fantastičnog Mikaela Appelgrena nije dozvolila Srbiji iznenađenje. Appelgren je susret završio s 19 obrana, odličan je bio i na drugoj strani Vladimir Cupara (16 obrana), ali njega nisu pratili igrači iz polja.

I dok je Cupara dobro branio, njegovi suigrači gubili su lopte, promašivali i uveli svoju reprezentaciju u probleme. U razdoblju od pete do osme minute Švedska je napravila seriju 4:0 i pobjegla na 8:3 te već tada nagovijestila kako Srbija neće moći previše napraviti u ovom susretu.

Appelgren je bio fantastičan na vratima, obranio je niz čistih zicera i Srbija nikako nije uspjela uhvatiti priključak. Sredinom prvog dijela prednost Švedske dohvatila je i najviših plus šest koji su održavani do odlaska na odmor.

U drugom dijelu pojavila se nada za Srbiju. Golovima Đorđića, Beljanskog i Ilića Srbija je deset minuta prije kraja smanjila na 23:21, imala je priliku doći i na gol zaostatka, ali Nenadić u kontri ne zabija i Švedska ponovno odlazi na plus tri.

I kod 26:23 Srbija je imala ogromnu priliku, imala je dva igrača više i ponovno šansu za hvatanje priključka. Međutim tada je uspjela napraviti ono što je stvarno umjetnost, prvo je Đorđić napravio prekršaj u napadu, zatim Tollbring zabio gol s dva igrača manje i tu je uslijedio potpuni raspad. Švedska je ekspresno odjurila na 30:23 i riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Švedske s pet golova bio je Albin Lagergren, a kod Srbije pet golova postigao je Nemanja Ilić.