Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2018.

Odigrane su još dvije utakmice 18. kola njemačke Bundeslige u kojima su obje Borussije ostale bez onog što su priželjkivale. Dortmundska je odigrala bez pogodaka protiv Wolfsburga, dok je Borussija Mönchengladbach poražena u posljednjim sekundama utakmice protiv Kölna...

Vrlo vrijednu pobjedu u posljednjim sekundama utakmice upisao je Köln koji je na domaćem terenu slavio protiv Borussije Mönchengladbach s 2:1. Druga je to uzastopna pobjeda domaćina, ujedno i druga ukupno u cijeloj sezoni kojom se približila pretposljednjem HSV-una šest bodova zaostatka.

Domaćin je poveo u 34. minuti kada je na ubačaj Miloša Jojića iz slobodnog udarca najbolje reagirao Frederik Sorensen i skrenuo loptu u mrežu. Borussia nije ostala dužan i preko Raffaela je stigla do izjednačenja u 69. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Köln ipak uspijeva doći do sva tri boda. Konstantin Rausch ubacio je s lijeve strane u šesnaesterac gdje se našao Simon Terodde i glavom skrenuo loptu u mrežu za veliko slavlje domaće momčadi.

Bez punog plijena ostala je dortmundska Borussija koja je kod kuće odigrala bez pogodaka protiv Wolfsburga i tako propustila priliku za dolazak na drugo mjesto. S druge strane, gostima je ovo čak 11 remi ove sezone i trenutno su na 12. mjestu ljestvice.

Borussiji su nedostajali Pierre-Emerick Aubameyang i Christian Pulišić, no i bez spomenute dvojice bili su nešto bliže pobjedi. Jadon Sancho i Alexander Isak pogađali su okvir gola, dok je veliku priliku propustio i Andrij Jarmolenko. Imao je i Wolfsburg svojih prigoda, no bez prave preciznosti.

Josip Brekalo odigrao je svih 90 minuta u redovima Wolfsburga.