Zvezda dominantnom predstavom do pobjede nad Cedevitom

Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2018.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su kod kuće protiv Cedevite rezultatom 82:66, u sklopu 16. kola regionalne ABA lige. Domaćin je odigrao sjajnu utakmicu te dominantno i zasluženo upisao visoku pobjedu...

Cedevita je odigrala vrlo razočaravajuću utakmicu na gostovanju kod Crvene zvezde. Srpska momčad u potpunosti je dominirala, gotovo od prve do posljednje sekunde utakmice u kojoj se nijednom nije našla u zaostatku.

Srpska momčad u konačnici je slavila rezultatom 82:66, u utakmici bez ikakve neizvjesnosti i tako stigla do 13. prvenstvene pobjede ove sezone. S druge strane, Cedevita pada na omjer 12-4.

Počelo je vrlo čvrsto s obje strane u obrani, no nakon serije grešaka Cedevite domaćin dolazi do poena i prve značajnije razlike na susretu (14:5) na isteku šeste minute. Kako je vrijeme u prvoj četvrtini prolazilo tako je i rasla prednost srpske momčadi koja je ubacila dvostruko više poena na isteku prvih deset minuta (26:13).

Nikakav odgovor Cedevita nije imala na sjajnu igru Zvezde, posebno Jamesa Feldeinea koji je do kraja poluvremena ubacio šest trica, ukupno 20 koševa. Domaćin je u potpunosti dominirao i na poluvrijeme otišao s 25 koševa viška (54:29).

Treću četvrtinu Zvezda je zaključila s 32 poena prednosti (72:40), razliku koju je Cedevita do kraja susreta uspjela spustiti i barem malo ublažiti težak poraz.

Domaćina je do slavlja predvodio James Feldeine s 27 poena, dok je Taylor Rochestie dodao 15 koševa i deset asistencija. Demetris Nichols s 13 koševa i Will Cherry s 12 poena bili su najbolju u redovima Cedevite.