Zadar vrlo dobrim drugim poluvremenom slomio otpor FMP-a

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2018.

Košarkaši Zadra upisali su osmu pobjedu ove sezone u regionalnoj ABA ligi. U dvoboju s jednim od konkurenata za mjesto u doigravanju, FMP-om, slavio je Zadar rezultatom 83:77 nakon više od dva sata igre...

Vrlo važnu pobjedu u borbi za jednu od prve četiri pozicije ostvario je Zadar koji je pred domaćim navijačima, sjajnim drugim poluvremenom, došao do pobjede nad FMP-om, jednim od izravnih konkurenata.

Momčad Aramisa Naglića slavila je rezultatom 83:77, u susretu u kojem je srpska momčad odigrala nešto bolje prvo poluvrijeme, a Zadar nastavak vrlo dugačkog dvoboja koji se protegao na dva sata trajanja s čak 65 dosuđenih prekršaja.

Zadar je vrlo sporo ušao u večerašnji susret što su gosti uspijevali iskoristiti. U petoj minuti FMP je imao 12 koševa viška (18:6), ali domaćin se budi i prednost srpske momčadi polako se počela topiti. Najraspoloženiji je bio Luka Božić koji je u prvoj dionici ubacio polovicu poena svoje momčadi koja je zaostajala tri razlike (25:22).

Na otvaranju druge dionice Zadar dolazi i do izjednačenja, a zatim poenima Prestona Knowlesa i do vodstva 32:30 u 15. minuti. Ipak, ono je kratko trajalo, FMP vraća rezultat na svoju stranu i uspijeva ga sačuvati sve do kraja poluvremena.

Razigrao se Zadar u nastavku susreta, koristeći slab napadački učinak svojih protivnika. Kako su minute odmicale domaćin je igrao sve sigurnije i počeo graditi značajniju razliku. Do prve dvoznamenkaste prednosti stigao je u završnici treće četvrtine (66:56).

Gdje je stao u trećoj, Zadar je nastavio i u četvrtoj dionici. Na krilima sjajnog Ive Ivanova, koji je predvodio svoju momčad odličnom obranom i još boljim napadom, domaćin je stigao do 15 koševa prednosti (73:58). Nešto kasnije isti je igrač dobio petu osobnu, a FMP napravio seriju 11:0 za dolazak na samo četiri poena minusa (73:69). Ipak, to je bilo sve od gostiju, Zadar je uspio sačuvati prednost i upisati novu pobjedu.

Zadar je do pobjede predvodio Ive Ivanov s 18 poena i šest skokova, dok je Luka Božić dodao 17 koševa i sedam skokova. Najbolji su kod gostiju bili Filip Čović sa 17 koševa i Nemanja Nenadić s 15 poena.