Zadar lakoćom do pobjede protiv Alkara, Hermesu novi poraz

Branimir Korać • petak, 19.01.2018.

Odigrana su još dva susreta 13. kola HT Premijer lige košarkaša. Zadar je očekivano nadigrao momčad Alkara dok je Zabok u gostima svladao Hermes Analiticu...

Zadrani su nastavili seriju pobjeda u hrvatskom prvenstvu. Na svom parketu ugostili su Alkar iz Sinja i očekivano visoko slavili 93:62. Sinjani se nisu mogli nositi sa Zadrom, izdržali su tek desetak minuta nakon čega je domaćin stvorio razliku i otišao do visoke pobjede.

Na parket se vratio Jakov Vladović i odmah igrao važnu ulogu u odvajanju Zadrana u drugoj dionici. U nastavku susreta prednost je samo rasla i domaćin je upisao glatku pobjedu.

Preston Knowles dobio je odmor i nije ulazio u igru, svi koji su igrali upisali su se među strijelce, a vrlo dobru utakmicu odradili su Luka Božić koji je ujedno bio i prvi strijelac s 21 poenom, Mislav Brzoja koji je ubacio 11 poena te Domagoj Vuković s deset skokova. Kod Alkara po deset poena upisali su Dajuan Graf i Marko Šarac.

Zabok je u Domu Dražena Petrovića bio bolji od Hermesa koji je u laganom padu forme. Zabočani su odnijeli pobjedu 74:65, a gosti su tijekom susreta imali i prilično visokih 18 razlike.

Kod gostiju Antonio Vlaić upisao je 16 poena i 12 skokova dok je Ivan Vučić dodao 15 poena i sedam skokova. Kod poraženih Julijan Rajić ubacio je 13 poena uz pet skokova, a Braslav Turić 12 poena.