Dario Dodić • subota, 20.01.2018.

Uzbudljivo je bilo u popodnevnim subotnjim susretima 19. kola Bundeslige. Eintracht Nike Kovača upisao je pobjedu u gostima kod Wolfsburga, isto je pošlo za rukom Bayeru kod Hoffenheima, dok je Freiburg preokretom na svom travnjaku stigao do pobjede protiv Leipziga...

Četvrtu utakmicu zaredom Eintracht Nike Kovača ne zna za poraz. Nakon pobjede protiv HSV-a i dva remija protiv Schalkea i Freiburga momčad iz Frankfurta upisala je novu pobjedu, s 3:1 svladan je Wolfsburg u gostima, čime je Eintracht zasjeo na sedmo mjesto, bodovno poravnat s petoplasiranom Borussijom Dortmund te šestoplasiranim Schalkeom, koji još treba odigrati utakmicu 19. kola. Peto i šesto mjesto vode u Europsku ligu.

Eintracht je ekspresno odvukao susret u svoju korist. Već u 18. minuti Haller krasno pogađa pod gredu za vodstvo gostiju. Četiri minute kasnije bilo je već 2:0 za Eintracht, drugu asistenciju upisao je Wolf, precizan je bio Chandler.

Tek je u drugom poluvremenu nešto pokazao i domaćin, krenuli su u lov na pogodak i dohvatili ga u 66. minuti, na 2:1 smanjuje Arnold. Veselje Volkswagen Arene nije dugo trajalo jer već u idućoj minuti Dimata zarađuje drugi žuti karton. Za konačnih 3:1 u 85. minuti zabija Jović, koji je desetak minuta ranije u igru ušao umjesto Ante Rebića. Josip Brekalo je za Wolfsburg odigrao tek prvih 45 minuta, umjesto njega na poluvremenu je ušao Steffen.

Veliki niz bez poraza nastavio je Freiburg, koji je na svom travnjaku preokretom došao do pobjede protiv RB Leipziga. U posljednjih sedam utakmica u Bundesligi Freiburg je upisao pet pobjeda i dva remija i tako pobjegao iz opasne zone.

Leipzig je, očekivano, dominirao posjedom na Schwarzwaldu, ali se mučio s realizacijom. Neprecizni su bili napadači u dobrom dijelu susreta, sve do 65. minute kada je Timo Werner lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora i goste napokon doveo u vodstvo.

Brzo se vraća domaćin, Haberer u 72. minuti nakon gužve u šesnaestercu zabija za 1:1 pod gredu. Četiri minute kasnije Freiburg je došao do vodstva, nakon kornera Güntera s lijeve strane Koch glavom donosi sva tri boda domaćem sastavu.

Uvjerljivom predstavom do sva tri boda stigao je Bayer Leverkusen u gostima kod Hoffenheima. Gosti su odigrali sjajnu partiju i na kraju zasluženo slavili s 4:1.

Većina golova pala je u nastavku, na odmor je Bayer otišao s prednošću 1:0 nakon što je Bailey petom s 12-ak metara zabio u 43. minuti.

Julian Baumgartlinger je svojim prvim golom u Bundesligi u dresu Bayera povisio na 2:0 na otvaranju drugog dijela. 20 minuta prije kraja bilo je velikih 3:0 za Apotekare, Alario zabija na dodavanje Baileyja.

Adam Szalai prvim je golom sezone smanjio na 1:3 u 86. minuti, ali bilo je to sve od Hoffenheima, za konačnih 4:1 pogađa Alario u sudačkoj nadoknadi.

Andrej Kramarić u igru je kod Hoffenheima ušao u 56. minuti.