Real Betis
Real Betis 0:5 Barcelona
Barcelona

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.01.2018.

Sat vremena Barcelona se mučila i pokušavala probiti obranu do tada vrlo dobrog Real Betisa, a onda je Ivan Rakitić nakon odlične kontre i asistencije Suareza zabio za vodstvo. Kasnije je Raketa Suarezu uzvratio asistencijom, a Barcelona je visoko slavila 5:0...

Barcelona je nastavila seriju pobjeda u španjolskom prvenstvu i brzo se oporavila od poraza protiv Espanyola u Kupu kralja, Odigrala je dobru utakmicu u gostima kod Real Betisa i slavila s 5:0. Ivan Rakitić odradio je vrlo dobar posao, postigao prvi pogodak na susretu, a kasnije i asistirao Luisu Suarezu kod trećeg pogotka.

U prvom poluvremenu Barcelona je propustila nekoliko prilika, ali i ostala bez Thomasa Vermaelena koji je ponovno ozlijeđen, a zamijenio ga je neposredno prije poluvremena Samuel Umtiti koji se tako upravo vratio nakon izostanka zbog ozljede.

Tek nakon sat vremena igre Barcelona je stigla do vodstva. Bljesnula je kontra, Suarez je odlično uočio Ivana Rakitića koji je dolazio s lijeve strane, Rakitić je povukao loptu, došao pred domaćeg vratara i rutinski zabio za prednost Barcelone.

Tu se Barceloni otvorilo i pet minuta kasnije Leo Messi povisio je na 2:0. Busquets mu je asistirao, jedan domaći igrač zakasnio je u izlasku iz zaleđa, Messi je došao sam pred vratara i povisio na 2:0.

Real Betis potpuno je pao i u 69. minuti Rakitić je uzvratio Suarezu asistencijom, ubacio je s desne strane, a Urugvajac lijepim volejem povisio prednost.

Do kraja susreta Messi i Suarez postigli su svaki po još jedan pogodak i zaključili priču te donijeli svojoj momčadi vrlo visoku pobjedu. Rakitić je igrao cijelu utakmicu.