Dario Dodić • subota, 27.01.2018.

Zanimljive su utakmice 20. kola Bundeslige odigrane u uobičajenom subotnjem terminu. Hoffenheim je nakon desetak minuta imao 0:2 na Allianz Areni, no na kraju je uvjerljivo slavio Bayern. Slast pobjede okusio je Schalke bez Marka Pjace, dok je Borussia Dortmund protiv neugodnog Freiburga u posljednjim sekundama izvukla tek bod...

Trener Hoffenheima Julian Nagelsmann uživa u utakmicama protiv Bayerna. Do danas je mladi strateg Hoffenheima triput u Bundesligi igrao protiv bavarske momčadi, ubilježio je dvije pobjede i jedan remi. Jedini je aktualni trener u Bundesligi s pozitivnim skorom protiv Bayerna, a kako je Hoffenheim krenuo danas činilo se da će skor dodatno popraviti.

Desetak minuta bilo je potrebno Hoffenheimu na Allianz Areni za dva gola. U trećoj je Mark Uth zabio nakon što je Ulreich obranio penal Gnabryju, dok je devet minuta kasnije na 2:0 za Hoffenheim zabio upravo Gnabry.

Brzo je stigao odgovor aktualnog prvaka Njemačke. U 21. minuti na dodavanje Kimmicha poentira Lewandowski, četiri minute kasnije Jerome Boateng vraća Bayern u egal. Obiteljske veze su jake u ovom kolu, prvi put nakon studenog 2013. godine i Jerome i Kevin-Prince Boateng zabili su u istom kolu.

U nastavku je igrala samo jedna momčad, ona 15.415 dana životno iskusnijeg trenera, Juppa Heynckesa. Coman zabija u 63. za vodstvo Bayerna, a tri minute kasnije Vidal podiže na 4:2. Za konačnih 5:2 zabija Wagner u 90. minuti.

Andrej Kramarić u igru je ušao tek u 67. minuti.

Do pobjede vrijedne drugog mjesta na ljestvici Bundeslige stigao je Schalke. Na gostovanju kod Stuttgarta Schalke je s laganih 2:0 stigao do sva tri boda.

Sve važno dogodilo se u prvih 20 minuta, u 14. je Naldo doveo u vodstvo goste, pet minuta kasnije s bijele točke Harit postavlja konačnih 2:0.

Marko Pjaca nije ulazio u igru.

Borussia Dortmund na vlastitoj je koži osjetila u koliko dobroj formi je Freiburg u posljednje vrijeme. U svojem Signal Iduna Parku Borussia je bila na rubu poraza, ali je ipak u posljednjim sekundama stigla do boda, završilo je 2:2.

Povela je Borussia već u devetoj minuti, lijepo je nakon gužve u šesnaestercu Freiburga poentirao Shinji Kagawa.

Uslijedio je preokret Freiburga, koji je posljednji poraz u prvenstvu doživio 18. studenoga prošle godine. Petersen golovima u 21. i 68. minuti potvrđuje fenomenalnu formu i dovodi Freiburg u vodstvo.

Na konopcima je bila Borussia, ali se uspjela izvući duboko u sučevom dodatku, u 93. minuti Toljan zabija za konačnih 2:2.