Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:0 Las Palmas
Las Palmas

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.01.2018.

Madridski Atletico nije dozvolio iznenađenje na svom travnjaku protiv Las Palmasa. Trebao je vremena da slomi otpor gostiju, ali nakon prvog gola, bez problema je dovršio posao i slavio s 3:0...

Las Palmas u prošlom kolu napokon je stigao do pobjede slaveći na svom terenu protiv Valencije, iznenađujuće s 2:1, no u 21. kolu ipak je imao pretešku zadaću. Gostovanje kod Atletica pokazalo se prevelikim zalogajem i Halilovićeva momčad poražena je s 3:0.

Zaslužena pobjeda Atletica koji je bio bolja momčad, stvorio je puno više prilika i nije doveo pobjedu pod znak pitanja. Hrvatski dvoboj u ovom susretu nije se dogodio, Šime Vrsaljko propustio je Las Palmas zbog žutih kartona, a na drugoj strani Halilović je ostao na klupi.

Atletico je bolje otvorio utakmicu i trebao je do vodstva već u prvih 20 minuta, međutim Gabi iz dobre pozicije neometan nije uspio svladati Chichizolu.

U 25. minuti krasan potez Antoinea Griezmanna koji je atraktivno petom pokušao svladati gostujućeg vratara, a pogotdak godine spriječila je greda.

Nakon sat vremena igre Atletico je napokon poveo. Juanfran je oduzeo loptu i odmah pronašao Griezmanna koji je pretrčao pola terena, došao pred vratara gostiju i onda rutinski poentirao.

Odmah nakon vodećeg gola veliku priliku imao je Yannick Carrasco koji se odlično izborio za prostor u 16 metara, dobro opalio, ali lopta je nekoliko centimetara prošla pokraj vratnice.

Sve je bilo jasno nakon što je u 73. minuti Fernando Torres pogotkom okončao brzu kontru domaćina, a priču je zaključio u 88. minuti Thomas Partey nakon novog kontranapada.

Las Palmas ovim porazom ostaje u zoni ispadanja dok je Atletico učvrstio drugo mjesto s osam bodova manje od Barcelone i šest više od Valencije.