Branimir Korać • nedjelja, 28.01.2018.

Hrvatski dvojac u Gentu bio je uspješniji od hrvatskog dvojca iz Clube Bruggea. Gent je u 24. kolu belgijskog prvenstva slavio s 2:0, a strijelac prvog gola bio je Franko Andrijašević...

Dugo je Franko Andrijašević bio ozlijeđen i ovo mu je tek treća utakmica nakon višemjesečne pauze. Oporavljen i motiviran pomogao je svom Gentu na putu do pobjede protiv Club Bruggea kojeg vodi Ivan Leko.

Andrijašević je zabio prvi pogodak na susretu i to u 65. minuti, Kalu je ubacio iz kornera, a Andrijašević je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u vratnicu od koje se odbila u mrežu.

Deset minuta kasnije domaćin rješava susret, dosuđen je kazneni udarac koji nije realizirao Gigot, ali lopta se odbila do Kalua koji zabija za 2:0.

Andrijašević i Lovre Kalinić odradili su cijelu utakmicu kod domaćina, a kod gostiju Ivan Tomečak igrao je do 74. minute.

Unatoč porazu Club Brugge i dalje ima ogromnu prednost na vrhu ljestvice, a Gent sada drži četvrtu poziciju.