Cibona nastavila seriju poraza, FMP u produžetku slavio u Zagrebu

Branimir Korać • nedjelja, 28.01.2018.

Od kraja prosinca i slavlja u Ljubljani protiv Petrol Olimpije, Cibona ne zna za pobjedu u ABA ligi. Novi poraz stigao je na domaćem parketu protiv FMP-a koji je bio bolji u produžetku s 85:84...

Kriza Cibone se nastavlja, u ABA ligi serija poraza je na broju pet, a propuštena je prilika za uzimanje važnih bodova u susretu s FMP-om. Cibona je imala previše crnih rupa da bi mogla do pobjede, ovisila je previše o Luki Žoriću i FMP je sve to iskoristio i na kraju odnio pobjedu.

Rotacija je opasno tanka, tako su u ovom susretu gotovo 40 minuta igrali Žorić, Domagoj Bošnjak, Marin Rozić i Marko Tomas, izuzev Bošnjaka oni najiskusniji i takvo raubanje teško može donijeti nešto dobro.

Unatoč svemu Vukovi su imali priliku, vodili su na početku posljednje četvrtine s 11 razlike, imali na kraju i napad za pobjedu, ali nisu ga iskoristili. Isto tako i u produžetku su imali posljednji posjed, no niti tu nisu došli do koša koji bi im osigurao pobjedu.

Tijekom prvog poluvremena Cibona je uglavnom bila u prednosti, a FMP se vratio serijom 14:2 kada je preuzeo vodstvo 37:36, do kraja prvog poluvremena igralo se koš na koš, a FMP je na odmoru imao vodstvo 47:46.

U drugom dijelu došao je red ponovno na Cibonu. Dobro je Nazorova momčad odradila treću dionicu i u posljednju četvrtinu ušla je s vodstvom te ga odmah povisila na 72:61.

Ali ponovno je uslijedila kriza u napadu, FMP ovaj put radi seriju 15:2 i još jednom dolazi u dobru poziciju.

U završnici regularnog dijela Radanov je ubacio samo jedno slobodno bacanje, Cibona nije dobro organizirala svoj posljednji napad i odluka je pala u produžetku.

Tamo je Cibona povela 83:78, ali četiri minute ostala je bez poena iz igre i nije uspjela slaviti. U posljednjem napadu Tomas je imao šut za pobjedu, ali nije pogodio i FMP je mogao započeti sa slavljem.

Kod gostiju Filip Čović upisao je 18 poena i devet asistencija, a Dragan Apić dodao je 11 poena i sedam skokova. Kod poraženih Žorić je ubacio 31 poen, ali uz šut 10/25 i sedam skokova dok je Ratkovica dodao 16 poena.