La Liga, 21. kolo, 28.01.2018, 20:45 h
Barcelona
Barcelona 2:1 Deportivo Alaves

Dario Dodić • nedjelja, 28.01.2018.

Nogometaši Barcelone uz puno su sreće i malo sudačke kontroverze stigli do nove prvenstvene pobjede. Bili su na svom Camp Nouu u teškoj situaciji protiv Alavesa, ali su u završnici stigli do preokreta i sva tri boda...

Barcelona je do večeras bila neporažena u posljednjih 26 domaćih prvenstvenih utakmica. Zanimljivo je kako je posljednji poraz Barca doživjela upravo protiv Alavesa u rujnu 2016. godine. Taj isti Alaves i večeras je odigrao zaista dobru utakmicu u Barceloni, zaslužio je bod, ali se kući vraća praznih ruku.

Barcelona u najmanju ruku nije impresionirala, Ernesto Valverde je od prve minute u igru gurnuo Philippea Coutinha, odigrao je korektno Brazilac, ali još se mora uigrati s ostatkom momčadi. Busquetsa je "glumio" Paulinho i nije to baš dobro izgledalo, pogotovo u prvom poluvremenu.

Alaves je krasno koristio kontranapade, a da je bilo malo više prisebnosti u gostujućem napadu i malo manje fenomenalnog Ter Stegena, mogao je Alaves otići na odmor s 2:0. Ovako je gost s 1:0 završio poluvrijeme, nakon što je Guidetti u 23. minuti uz puno sreće fenomenalnu loptu Ibaija Gomeza pretvorio u pogodak.

Promjene su kod Barce u nastavku urodile plodom, domaćin je zaigrao bolje i krenuo u lov na izjednačenje. Stiglo je u 72. minuti, s lijeve je strane Iniesta pronašao Suareza, koji pogađa za 1:1. Iniesta je postao jedini igrač koji je u posljednjih 15 sezona upisao barem jednu asistenciju u La Ligi, nevjerojatno zvuči podatak kako mu je ovo tek prva asistencija ove sezone. Suarez je postao prvi nogometaš ove sezone koji je u osam uzastopnih utakmica zabio barem jedan pogodak u ligama petice.

12 minuta kasnije Barca je stigla do gola vrijednog sva tri boda. Leo Messi je u svom 200. nastupu na Camp Nouu u La Ligi prekrasnim golom iz slobodnog udarca donio pobjedu domaćinu.

Gosti su nekoliko minuta kasnije tražili najstrožu kaznu nakon što je Umtiti igrao rukom u kaznenom prostoru Barce, ali sudac Villanueva nije se oglasio.

• dras_l28.01.2018. u 23:28
    Barca kontrolirala cijelu utakmicu, ali Alaves se odlično branio i imao ubojite kontranapade. Sudac je imao dosta previda - Alaves je trebao završiti sa igračem manje, drugi gol Barce nije regularan, prekršaj je suđen na igraču koji je primio loptu u debelom zaleđu. I pred kraj utakmice nije suđen... [više na forumu]