SEHA liga, 12. kolo, 01.02.2018, 17:00 h
Meškov Brest 25:25 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Nastavljena SEHA liga: Cindrić zabijao u završnici, Meškov izvukao bod protiv Vardara, odličan Pešić

Branimir Korać • četvrtak, 01.02.2018.

Nakon Europskog prvenstva u Hrvatskoj, nastavljena je SEHA liga, a prvi su u akciji bili rukometaši Meškova i Vardara. Susreli su se u Brestu, a dvoboj je završen remijem 25:25...

Nema previše odmora za rukometaše nakon završetka Europskog prvenstva, ligaška natjecanja odmah se nastavljaju pa je tako već odigran i prvi susret SEHA lige nakon poduže pauze, a u derbiju u Brestu Meškov i Vardar su remizirali 25:25.

Susret je jednako tako mogao otići na stranu jednih i drugih, imali su prilike za to, međutim na kraju je remi i najpravedniji ishod.

Svih 60 minuta vodila se velika bitka, uglavnom je Meškov bio u vodstvu, početkom susreta u dva navrata imao je i tri gola prednosti, međutim nije to uspio zadržati.

Vardar je prvi put na susretu poveo u završnici prvog poluvremena 11:10 golom Maquede i imao je prednost u još nekoliko navrata od gola viška da bi u nastavku susreta ipak Meškov bio taj koji je kontrolirao rezultat.

Pet minuta prije kraja imao je dva gola viška nakon pogotka Astrašapkina, poveo je 24:22, no do same završnice ostao je bez pogotka, Dibirov je prvo smanjio, a onda Luka Cindrić s dva gola donio preokret Vardaru.

Meškov je ipak u zadnjoj minuti uspio poravnati na 25:25 preko Simona Razgora te se obranio od posljednjeg napada Vardara, dovoljno za osvojiti bod.

Ivan Pešić odradio je vrlo dobar posao na vratima Meškova s 14 obrana, a po četiri gola zabili su Aleksander Škurinskij i Ljubo Vukić. Kod Vardara Arpad Šterbik skupio je 11 obrana, osam golova postigao je Timur Dibirov, Cindrić je dodao tri gola, a Igor Karačić dva.