Eibar
Eibar 5:1 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • subota, 03.02.2018.

Prvi subotnji dvoboj 22. kola La Lige odigran je u Eibaru gdje je istoimeni domaćin na svojoj Ipurui potpuno deklasirao momčad Seville...

Sevilla je doživjela najteži poraz otkako je početkom siječnja klupu preuzeo Vincenzo Montella, Andalužani su u gostima kod Eibara u sklopu 22. kola La Lige poraženi s laganih 5:1.

Eibar je na svojoj Ipurui potvrdio kako je lov na Europu iduće sezone realan cilj, što je na svojoj koži na teži način osjetila Sevilla. Četvrti put je u povijesti natjecanja u La Ligi Eibar zabio pet golova, peti put protiv momčadi iz Andaluzije.

Već nakon nešto više od 30 sekundi igre Eibar je poveo. Arbilla je na lijevoj strani uposlio Kikea, koji lakše od očekivanog ulazi u kazneni prostor gostiju i silovitim udarcem pod gredu dovodi Eibar u vodstvo.

15 minuta kasnije bilo je već 2:0 za domaćine. Na lijevoj se strani Sevillinog šesnaesterca lijepo okretom Jose Angel Valdes Diaz riješio čuvara i vanjskim dijelom kopačke na drugoj vratnici pronašao Orellanu, koji pogađa za udvostručenje Eibarovog vodstva.

Par minuta kasnije smanjio je s bijele točke Sarabia, bilo je to više-manje sve što su gosti pokazali na utakmici.

Na odmor se ipak otišlo s prednošću domaćina od dva pogotka. Nakon pola sata igre Ramis glavom pogađa za 3:1, još je jednom asistent bio Jose Angel, sa sedam je asistencija najbolji među braničima u La Ligi ove sezone.

Orellana je u nastavku iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zabio za 4:1, dok je za konačnih 5:1 precizan iz slobodnog udarca bio Arbilla.