Zadrani nepotrebno zakomplicirali već dobivenu utakmicu pa na kraju ipak svladali Cibonu

Dario Dodić • ponedjeljak, 05.02.2018.

U hrvatskom derbiju 19. kola regionalne ABA lige Zadar je u Višnjiku stigao do treće ovosezonske pobjede protiv Cibone. Imali su Zadrani kontrolu nad utakmicom u tri četvrtine, ali su na kraju nepotrebno zakomplicirali i jedva spasili pobjedu...

Nije se igrala kvalitetna košarka večeras u Višnjiku. Zadar je u sklopu 19. kola ABA lige ugostio Cibonu i na kraju uz puno muke upisao pobjedu 79:73. Motivacijski gledano, važnija je utakmica bila Ciboni, kako za osiguranje opstanka u ligi, tako i za podizanje samopouzdanja pred nastup u Kupu Krešimira Ćosića. Teško će biti Anti Nazoru pronaći neku svijetlu točku nakon današnje utakmice.

Cibona je igrala vrlo loše, nemotivirano, bez imalo borbenosti i uz mizeran šut za tri poena. Nije ni Zadar impresionirao, ali je u prve tri četvrtine rutinski odrađivao susret.

Imali su domaći košarkaši početkom posljednje dionice igre prednost od 18 koševa, ali prerano su se opustili i dopustili Ciboni da se posve vrati u susret. Forsirali su Zadrani brze i nimalo izrađene napade, a prvenstveno na krilima Novačića Cibona se posve vratila u utakmicu. Nudili su se Zadrani u zadnjim minutama, ali tragično su Vukovi šutirali tricu.

Imali su gosti nekoliko prilika stići na minus dva ili minus tri, ali promašivali su otvorene trice kao na traci. Napokon su se malo trgnuli Zadrani, prisebni Knowles i Ivanov povukli su u završnici i donijeli Zadru pobjedu 79:73.

Na kraju su mogli igrači Cibone i uz ovako slabu igru, s kojim postotkom ubačaja trice više, doći do pobjede, ali s 12 izgubljenih lopti i tricom 3/28 bilo bi to ipak previše.

Zadar je do pobjede predvodio Knowles s 19 poena, iako je svih pet šuteva za dva poena promašio. Ivanov je dodao 18 poena, a Brzoja 14.

Najbolji je kod Cibone bio Luka Žorić, od 20 postignutih poena čak je deset pogodio s linije slobodnih bacanja. Marko Tomas je dodao 12 poena (trica 1/6), Rozić deset.