Sportnet • srijeda, 07.02.2018.

Schalke je s minimalnih 1:0 osigurao mjesto među četiri najbolje momčadi u njemačkom DFB pokalu. Momčad iz Gelsenkirchena će tražiti put do svog šestog naslova pobjednika kupa Njemačke…

AUTOR: Stipe Dedić

Nogometaši Schalkea plasirali su se u polufinale Kupa Njemačke, na svojoj su Veltins Areni s minimalnih 1:0 svladali Wolfsburg.

Marko Pjaca igrao je do 76. minute susreta i bio je među najboljim igračima kod domaćina, a imao je i prste u jedinom pogotku na susretu.

U prilično izjednačenoj utakmici ključnom se pokazala deseta minuta i solo-prodor Guida Burgstallera kojeg je Austrijanac završio mirno pogodivši suprotni kut vratara Casteelsa za 1:0, što se na kraju ispostavilo dovoljnim za prolazak domaćina u polufinale kupa.

“Rudari“ će tako prolazak u finale tražiti protiv Bayerna, Eintrachta Nike Kovača ili Bayera iz Leverkusena.