Sportnet • srijeda, 07.02.2018.

Večeras smo doznali četiri od pet preostalih putnika u četvrtfinale francuskog Kupa. Chambly je s 1:0 bio bolji od Granvillea, Lens je istim rezultatom kod kuće nadvisio Troyes, Caen je tek nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca slavio u Metzu, dok je u svojevrsnom derbiju osmine finala Kupa Lyon u gostima s 2:1 savladao Montpellier...

AUTOR: Stipe Dedić

Četvrtfinale Kupa već su izborili PSG, Marseille i Les Herbiers, a večeras smo doznali još četiri momčadi koje će među osam najboljih tražiti put do naslova pobjednika kupa Francuske. Posljednjeg putnika u četvrtfinale doznat ćemo nakon dvoboja Grenoblea i Strasbourga sutra navečer.

Chambly je očekivano kod kuće slavio protiv Granvillea. Pogodak vrijedan četvrtfinala za domaćine je zabio Lassana Doucoure u 51. minuti susreta. Chambly je svoju bolju igru mogao nagraditi i u 69. minuti, no Montiel propušta iskoristiti udarac s bijele točke, ali Chambly je i s ovih 1:0 uspio izboriti četvrtfinale francuskog kupa u kojem ih čeka nekoć slavni Lens.

Lens je do četvrtfinala došao također s minimalnih 1:0 protiv Troyesa. Junak za domaćine bio je Španjolac Cristian Lopez koji je u 70. minuti zabio jedini pogodak na utakmici.

U najnapetijoj utakmici večeri Caen je četvrtfinale izborio nakon što je u gostima boljim, ili bolje reći manje lošim izvođenjem jedanaesteraca prošao domaći Metz. U prvih 90 minuta susreta bilo je 1:1. Poveli su gosti preko Staviskog, dok je Metz poravnao u 85. minuti pogotkom Nianea i utakmica je otišla u produžetke. Valja reći i kako je Santini za goste odigrao 58 minuta.

Nakon prvog produžetka na semaforu je i dalje stajalo 1:1, dok smo u drugom vidjeli pravi vatromet. Domaćin je u 108. minuti poveo preko Rouxa samo da bi Ismael Diomande šest minuta kasnije zabio za 2:2, unatoč tome što su gosti u tom trenutku igrali s igračem manje. 2:2 ostalo je i nakon produžetaka, stoga se pristupilo udarcima s bijele točke.

U prvih pet serija obje su ekipe promašile po tri kaznena udarca, onda je u šestoj seriji Guilbert pogodio za Caen, dok je za domaćine neprecizan bio Boulaya i gosti su mogli početi slaviti prolazak među osam najboljih momčadi u borbi za francuski Kup.

U derbiju četvrtfinala Kupa Lyon je u gostima slavio protiv Montpelliera. Sva tri su pogotka pala u prvom poluvremenu. Maxwel Cornet zabio je u 13. minuti za vodstvo „lavova“, dok je na 1:1 izjednačio Ikone u 22. Za konačnih 1:2 zaslužan je Fekir koji je u 27. minuti susreta iz kaznenog udarca donio svojoj momčadi plasman u četvrt-završnicu Kupa.

Posljednjeg putnika u četvrtfinale francuskog kupa doznat ćemo sutra nakon dvoboja Grenoblea i Strasbourga.