Marseille

Sportnet • petak, 09.02.2018.

Na otvaranju 25. kola francuske Ligue 1 St. Etienne je ugostio Marseille. Iako su uvjeti za igru bili teški, što zbog prohladnog vremena, što zbog susnježice koja je padala u drugom dijelu, obje momčadi pružile su solidnu partiju...

AUTOR: Jan Šneler

Marseille nije iskoristio priliku da protiv osrednjeg St. Etiennea dođe do nove pobjede i učvrsti drugu poziciju na prvenstvenoj tablici. Gosti su došli do vodstva već nakon četiri minute igre, Thauvin je lijepo iskoristio ubačaj Sakaija i odličnim udarcem iz pada pogodio suprotni kut domaćeg gola.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor domaćih. Svega pet minuta kasnije St. Etienne dolazi do izjednačenja. Hamouma je fantastično prošao po lijevoj strani, oštro ubacio do Bambe koji, iako ne uspijeva zahvatiti loptu na pravi način, je prebacuje do Monnet-Paqueta. Na tako otvorenom prostoru s pregršt opcija, Monnet-Paquet bez problema zabija za 1:1.

Utakmica se primirila na svega desetak minuta jer već u 20. minuti Marseille ponovno dolazi do vodstva. Sarr je ubacio, a Sanson isprve šutirao i lijepim golom donio novo slavlje gostima. Utakmica se primirila na neko vrijeme, a do kraja prvog dijela Marseille je ostao i bez prvog vratara Mandande. Zbog ozljede je golman gostiju morao napustiti teren, a umjesto njega ušao je Pele.

U drugom dijelu prilika je bilo manje, golovi nisu padali, a kako se vrijeme sve više pogoršavalo činilo se kako će Marseille ipak otići kući s tri boda. Ipak, u 75. minuti, svega četiri minute nakon što je ušao umjesto strijelca prvog gola, Berić je donio izjednačenje. Ponovno je asistent bio Bamba, na čiji je ubačaj Berić glavom zakucao loptu u mrežu. Treba ipak priznati kako je Pele morao bolje reagirati kod primljenog pogotka jer je Slovenac prilično lagano došao do lopte u golmanovom prostoru.

Imao je Marseille priliku u sudačkoj nadoknadi doći do izjednačenja, no udarac Thauvina zaustavio je Ruffier, a odbijenu loptu je Luiz Gustavo poslao preko vrata.