Cedevita ostvarila važnu pobjedu u Crnoj Gori

Sportnet • subota, 10.02.2018.

Cedevita je na gostovanju u Crnoj Gori s 94:89 slavila protiv Mornara i tako osigurala minimalno treće mjesto pred doigravanje regionalne lige. Bila je ovo izuzetno važna utakmica za hrvatskog prvaka i pošto su u izravnom dvoboju izbacili Mornara iz utrke za treću pozicijom, mogu se mirno početi pripremati za doigravanje.

PIŠE: Stipe Dedić

Bila je ovo druga utakmica ovih protivnika u tekućoj sezoni i drugo slavlje za Cedevitu. U prvom je susretu na domaćem parketu naš prvak slavio s 25 poena razlike, no bit ćemo sretni i s ovih pet poena razlike u Topolici.

Cedevita je vrlo rano došla do pet poena razlike, a onda to povećala na +10 do kraja prve četvrtine. Do poluvremena se Cedevita odvojila na četrnaest poena prednosti i izgledalo je kako je utakmica skoro pa završena.

Ipak, Mornar je do kraja treće četvrtine uspio prepoloviti zaostatak, u četvrtoj doći na samo -6, ali Cedevita je ipak izdržala, ponovno se odvojila na devet poena prednosti i mirno privela susret kraju.

Najzaslužniji za petnaestu pobjedu Cedevite su Johnson i Cherry koji su ubacili po 16 poena, dok je Ukić dodao 14, podijelivši pritom šest asistencija.