Real Madrid
Real Madrid 5:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Dario Dodić • subota, 10.02.2018.

Nogometaši Real Madrida uvjerljivo su na svom Santiago Bernabeuu u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola La Lige svladali Real Sociedad uz savršeni hat-trick Cristiana Ronalda...

Nije mogao Zinedine Zidane izabrati bolje vrijeme za buđenje svoje momčadi, uoči prve utakmice Lige prvaka protiv PSG-a Kraljevski je klub na svom travnjaku s uvjerljivih 5:2 svladao Real Sociedad.

Odličnu su partiju pružili domaći nogometaši i tako se napunili samopouzdanjem pred utakmicu kojom mogu početi spašavati sezonu - jedino Liga prvaka ostaje Zidaneovom sastavu za ispiranje gorkog okusa.

Nije moglo bolje početi za Kraljevski klub, već nakon 49 sekundi igre domaći su poveli. Cristiano Ronaldo je asistirao, a Lucas Vazquez postigao najbrži Realov pogodak ove sezone.

Utakmica je u idućih pola sata bila riješena. Cristiano Ronaldo desnicom podiže na 2:0 na dodavanje Marcela u 27. minuti, sedam minuta kasnije Kroos krasno pogađa za 3:0.

Na odmor je Real Madrid otišao s prednošću 4:0, u 37. minuti Ronaldo zabija glavom nakon ubačaja Luke Modrića iz kornera.

Smirila se igra u drugom dijelu, Zidane je naredio spuštanje ritma i čuvanje energije za Ligu prvaka pa su gosti u posljednjih 20-ak minuta malo i živnuli. Zabio je Jon i smanjio na 4:1, ali vrlo brzo uzvraća Ronaldo. Igrala se 80. minuta, dobro je tukao Bale s ruba kaznenog prostora, ali brani mu Rulli, na odbijenu loptu prvi stiže Portugalac i ljevicom zabija za 5:1. Postao je Ronaldo prvi igrač koji je ove sezone u La Ligi postigao savršeni hat-trick (gol glavom, lijevom i desnom nogom).

Za konačnih 5:2 zabio je Illaramendi nekoliko minuta kasnije.

Luka Modrić odigrao je odlično dvije trećine susreta, nakon čega ga je Zidane izvadio kako se hrvatski veznjak ne bi nepotrebno umarao. Odmijenio ga je Mateo Kovačić i dobro odradio pola sata.