Škrljevo preko Vrijednosnica Osijek do desete prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2018.

Košarkaši Škrljeva upisali su desetu pobjedu ove sezone u HT Premijer ligi. Danas su u sklopu 16. kola slavili na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek i slavljem 83:78 nastavili negativan niz Brokera...

Desetu pobjedu u sezoni, a treću uzastopnu upisali su košarkaši Škrljeva koji su slavili na gostovanju u Osijeku rezultatom 83:78. Sedmi je ovo poraz u posljednjih osam utakmica Vrijednosnica Osijek, koje nikako ne uspijevaju vratiti u pravu formu.

Nakon prilično izjednačene prve dionice gosti u drugoj prelaze u vodstvo, iako nisu imali više od osam poena prednosti (43:35). Brokeri su se uspjeli spustiti na minus tri (44:41) do poluvremena, ali u nastavku Škrljevo pojačava i dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti (51:41).

Iako je gostujuća momčad vodila i u ostatku susreta, domaćin se nije predavao pa je tri i pol minute prije kraja došao na samo dva koša zaostatka (74:72). Ipak, Škrljevo uzvraća dvjema tricama Antonija Bobana čime rješava pitanje pobjednika.

Jasmin Perković s 19 poena i devet skokova bio je najbolji u pobjedničkim redovima, dok je Davor Konjević dodao 16 koševa i šest skokova, a Antonio Boban 12 poena i sedam skokova.

Osječane je predvodio Carl Allan Lindborn s 19 koševa, Aljoša Šarac dodao je 18 koševa i pet asistencija, dok je Bruno Markulin ubacio 11 koševa.