Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.02.2018.

Madridski Atletico nastavio je pobjedničku seriju i upisao novu pobjedu, ovaj put protiv Athletic Bilbaa. S nova tri boda vratio se na sedam bodova zaostatka za Barcelonom i učvrstio drugu poziciju...

Atletico nastavlja s dobrim igrama u španjolskom prvenstvu. Još jednom nije primio pogodak, a za razliku od prošla dva susreta u kojima je i jedan postignuti bio dovoljan za pobjedu, ovaj put dva puta pospremao je loptu u protivničku mrežu.

Simeoneova momčad zasluženo je slavila, odigrala je dobrih 90 minuta i Athletic je limitirala tek na nekoliko pokušaja koji nisu bili uspješni. Argentinski stručnjak tako je nastavio pozitivan niz protiv Baska koji ga nikada nisu svladali u Madridu.

Šime Vrsaljko još jednom je krenuo u prvih 11, a već u četvrtoj minuti zakuhao je opasnost pred vratima Kepe kada je odlično ubacio, ali vratar gostiju bio je oprezan i otklonio je opasnost pred Griezmannom.

Domaćin je karakteristično visoko pritiskao i nije dozvoljavao Athleticu da razvije svoju igru, bio je opasniji i u 14. minuti centimetri su ga dijelili od pogotka nakon pokušaja Gimeneza poslije ubačaja Griezmanna.

Do kraja prvog dijela domaćin je u dva navrata tražio kazneni udarac nakon što su na travi završili prvo Diego Costa, a zatim i Filipe Luis, no sudac je pokazao da se igra nastavi.

Gosti su uglavnom bili bezopasni, a prvi put opasnije su zaprijetili u završnici prvog dijela, ali pokušaji San Josea i Williamsa bili su neprecizni.

U drugom dijelu Atletico je nastavio napadati, a to mu se isplatilo u 67. minuti. Brz napad domaćina, Griezmann je ušao s loptom u 16 metara i pronašao na desnoj strani Gameira koji gađa suprotni kut.

Odluka o pobjedniku stigla je u 80. minuti kada Gameiro sjajnim dodavanjem kroz obranu pronalazi Diega Costu koji se sjurio prema golu i rutinski zabio za 2:0.

Atletico je tako uspješno priveo meč kraju dok Athletic nastavlja lošu seriju i već šestu utakmicu u nizu ne zna za pobjedu.