Espanyol
Espanyol 1:1 Villarreal
Villarreal

Sportnet • nedjelja, 18.02.2018.

Espanyol je u završnici utakmice uspio doći do boda protiv Villarreala. Gosti su do 85. minute imali vodstvo, a onda je iz slobodnog udarca za 1:1 zabio Esteban Granero i donio važan bod svojoj momčadi.

AUTOR: Stipe Dedić

Zanimljivo je da je ovo četvrti dvoboj ovih momčadi u Barceloni zaredom koji završava podjelom bodova, ukupno su u Primeri odigrali 36 utakmica od kojih je njih čak 18 završilo remijem.

Villarreal je u prvom poluvremenu bolje stajao na terenu, a svoju su dominaciju naplatili u 25. minuti kada je za 0:1 zabio Rodrigo Hernandez. Rodri je natrčao na odbijenu loptu i s ruba kaznenog prostora savladao domaćeg vratara. Bio je ovo prvi pogodak u karijeri za 21-godišnjeg veznjaka Villarreala.

Sjajnu prigodu propustio je u drugom poluvremenu Carlos Bacca. Sve je Kolumbijac uradio kako treba, prošao čak i vratara, no loptu je umjesto u mrežu poslao u jednog od braniča Espanyola.

Domaćini su do izjednačenja došli u 85. minuti. Esteban Granero sjajno je preko živog zida pogodio iz slobodnog udarca. Do kraja su obje momčadi mogle do pobjede. Roberto Soriano našao se u 90. minuti u dobroj prilici, no njegov je pokušaj završio u bloku obrambenog igrača Espanyola.

U posljednjoj minuti susreta domaćini su imali čak tri odlične prilike. Prvo je Leo Baptistao glavom zatresao gredu, onda je Sergio Asenjo skinuo udarac Sergia Garcije, lopta se odbila do Morena, a ovaj pogodio tek vanjski dio mreže.

Konačnih 1:1 možda je i najpošteniji rezultat. Obje su momčadi u ovom kolu izgubile pozicije na ljestvici. Espanyola je preskočio Alaves, dok je Villarreal sada šesti, peta je Sevilla.