Getafe
Getafe 3:0 Celta Vigo
Celta Vigo

Sportnet • ponedjeljak, 19.02.2018.

Nakon četiri neriješena ishoda zaredom i dvije utakmice bez zabijenog pogotka, Getafe je na svom terenu porazio Celtu Vigo s 3:0 i tako došao na deveto mjesto La Lige...

PIŠE: Jan Šneler

Getafe prilično dobro igra ove sezone na svom terenu. U 12 odigranih susreta, do ovoga sa Celtom Vigo, Getafe je slavio šest puta dok su tri susreta završila neodlučeno. S druge strane, Celta im je došla kao naručen protivnik jer su od njih samo jednom izgubili na svom terenu.

Od samog početka utakmice bilo je vidljivo kako će se obje ekipe taktički nadmudrivati. Posjed je nominalno bio na strani gostiju, međutim domaći su nastojali agresivnošću prekidati napade Celte i preuzeti kontrolu. Agresivnosti nije nedostajalo kod Getafea, čak možda i pretjerane jer su u prvom dijelu imali čak 13 prekršaja te zaradili dva žuta kartona.

Iako je Celta imala neke poluprilike, prva prava došla je za domaće u 33. minuti. Svoj udarac okušao je Fajr, ali je vratar gostiju bio spreman i odličnom obranom otklonio opasnost. Ipak, Celta je tek nakratko otklonila opasnost. Već u 36. minuti Getafe dolazi do vodstva.

Ndiaye je lijepo uputio loptu u prostor Angel Rodriguezu koji se u trku uspijeva izboriti za prostor i s ruba šesnaesterca poentirati. Treba ipak reći kako gosti nisu imali sreće prilikom ove akcije. Kao prvo, loptu su nesmotreno izgubili na centru igrališta odakle je krenula kontra, a onda još dodatno, udarac Rodrigueza pogodio je Gomeza i tako potpuno prevario vratara Blanca.

Do kraja prvog dijela, Celta je mogla doći do izjednačenja, ali udarac Lobotke, vratar Getafea lijepo brani. U drugom dijelu dogodilo se ono što potpuno mijenja tijek utakmice, odnosno djeluje potpuno deprimirajuće za momčad koja primi pogodak. Već nakon pet minuta igre u nastavku, Getafe dolazi do novog gola.

Nevjerojatno, ali ponovno griješi vezna linija Celte, slično kao i kod prvog pogotka gubi loptu na centru igrališta odakle kreće Getafeova ubojita polukontra. Strijelac prvog pogotka Angel Rodriguez lijepo se oslobodio na desnoj strani, uputio oštru prizemnu loptu u peterac odakle Molina nije mogao promašiti.

Iako vjerojatno nije zaslužila gubiti s dva gola razlike, Celta se našla u nezgodnoj situaciji gdje je praktički vlastitim greškama poklonila protivniku dva pogodaka. Utakmica je mogla biti potpuno riješena u 64. minuti, no udarac Moline ovoga puta ipak brani Blanco i tako zaustavlja potpuni kolaps u gostujućoj momčadi.

U 85. minuti ipak niti Blanco nije mogao pomoći Celti. Ovoga puta greška se nije dogodila kod centra već u šesnaestercu. Arambarri je uputio svijeću prema golu Celte, gostujuća obrana, vjerojatno u pokušaju postavljanja offside zamke potpuno je zakazala i omogućila Angelu Rodriguezu da s par metara pošalje loptu u mrežu.

Iako rezultat ne ocrtava stvarno stanje na terenu i kvalitete momčadi, Getafe je odigrao vrlo dobru utakmicu, apsolutno koristeći sve šanse koje su im protivnici ponudili i tako došao do važne pobjede. S druge strane, Celta nije ništa drastično izgubila te se i dalje nalazi na sredini tablice. Trenutno su na 11. mjestu s dva boda manje od Getafea.