Petar Jenjić • četvrtak, 22.02.2018.

Odigrane su prve četiri utakmice 23. kola košarkaške Eurolige. Nadu u prolazak dalje zadržala je Unicaja koja je na domaćem parketu bila bolja od Maccabija. Olympiakos je na krilima Spanoulisa svladao Valenciju, CSKA je u završnici slomila otpor Baskonije, dok Fenerbahče nije imao prevelikih problema protiv Armani Milana...

CSKA - Baskonia 93:86

Do šeste pobjede u posljednjih sedam euroligaških utakmica stigao je moskovski CSKA koji je svladao Baskoniju rezultatom 93:86. Ovim slavlje ruska momčad stigla je na omjer od 18 pobjeda i pet poraza, dok su gosti pali na 10-13.

Utakmica je bila izjednačena sve do posljednje četvrtine, u koju su momčadi ušle neriješenim rezultatom (71:71). Ipak, ključnim se pokazala bolja obrana domaćina koji je serijom 7:0 uspio otići na značajniju prednost. Nakon trice Coryja Higginsa CSKA je stigao do deset poena prednosti (83:73), pet minuta prije kraja, što se u konačnici pokazalo presudnim.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Will Clyburn s 19 poena i pet skokova, Sergio Rodriguez dodao je 17 koševa, a Cory Higgins 14 poena.

Goste je predvodio Jayson Granger s 26 poena i pet dodavanja, po 12 koševa dodali su Rodrigue Beaubois i Tornike Šengelia (deset skokova).

Fenerbahče - Armani Milano 89:70

Fenerbahče na domaćem parketu nije imao prevelikih problema protiv talijanskog Armani Milana. Turska momčad slavljem 89:70 stigla je na omjer 16-7, dok je Milano upisao četvrti poraz u posljednjih pet utakmica, a 16. ukupno. Već je pretkraj prvog poluvremena domaćin stigao do 20 koševa prednosti (46:26), gostujuća momčad uspjela se spustiti do minus devet na otvaranju treće četvrtine (48:39), ali više od toga nije išlo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jason Thompson s 15 poena, Kostas Sloukas dodao je 13 koševa, dok su po 11 poena ubacili Brad Wanamaker i James Nunnally.

Najučinkovitiji kod Milana bio je Vladimir Micov s 19 koševa, Mindaugas Kuzminskas zbacio je 11 poena.

Olympiakos - Valencia 80:70

Olympiakos je pred svojim navijačima stigao do 16. pobjede u sezoni, a treće uzastopne. Grčka momčad u zanimljivoj je utakmici bila bolja od Valencije rezultatom 80:70. Bio je to ukupno 15. poraz španjolske momčadi, uz koje imaju i osam pobjeda.

Susret je odlučio večeras odlični Vassilis Spanoulis. Još tri minute prije kraja Olympiakos je imao tek poen prednosti (68:67) kada razigravač domaćina ubacuje sedam uzastopnih poena i odvodi svoju momčad na, kako se na kraju pokazalo, nedostižnih osam razlike.

Spanoulis je najbolju euroligašku utakmicu sezone zaključio s 25 poena i devet asistencija, a priključio mu se i Nikola Milutinov koji je dodao 15 koševa i šest skokova.

Najefikasniji je u redovima Valencije bio Fernando San Emeterio s 19 koševa, Erick Green dodao je 13 poena, a Will Thomas 11 koševa i pet skokova.

Unicaja - Maccabi Tel Aviv 83:69

Nadu za jedno od osam mjesta zadržala je Unicaja koja je na domaćem parketu bila bolja od Maccabija rezultatom 83:69. Ovim slavljem španjolska je momčad stigla do omjera 10-13, a upravo večerašnji protivnik im bježi dvije pobjede.

Iako je Maccabi otvorio susret sa 7:0, prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, a s minimalnom prednošću na odmor otišla je Unicaja (42:41). Početkom posljednje četvrtine španjolska momčad došla je i do prve dvoznamenkaste prednosti, no gosti se nisu predavali, uspijevajući se spustiti na minus sedam u nekoliko navrata. Ipak, Unicaja je izdržala sve napade i stigla do slavlja.

Dragan Milosavljević s 15 poena bio je najbolji u redovima domaćina, Ray McCallum dodao je 14 koševa, a James Augustine 12 poena i devet skokova.

Maccabi je predvodio DeAndre Kane s 15 koševa, dok je DeShaun Thomas dodao 14 poena.