La Liga, 25. kolo, 24.02.2018, 16:15 h
Real Madrid
Real Madrid 4:0 Deportivo Alaves

Petar Jenjić • subota, 24.02.2018.

Nogometaši Reala stigli su do nove prvenstvene pobjede. U susretu 25. kola španjolske Primere, pred svojim navijačima, svladali su Alaves rezultatom 4:0 i tako prekinuli niz od tri pobjede današnjeg protivnika...

Alaves je igrao u jako dobroj formi proteklih tjedana, upisao tri uzastopne pobjede, ali na Santigao Bernabeu nije imao prevelike šanse. Real je stigao do šeste pobjede u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica slavljem 4:0 čime se približio Atleticu na četiri boda zaostatka.

Kao što se i moglo očekivati uoči utakmice Real je bio taj koji je dirigirao terenom, ali do pogotka nije uspijevao doći. Pokušao je Karim Benzema u 18. minuti, nešto kasnije i Gareth Bale iz voleja, no nisu bili dovoljno precizni.

Nakon pola sata igre do prve prilike stigli su i gosti kada je Hernan Perez pokušao iskoristiti opuštenost Realove obrane. Igrač Alavesa pucao je s ruba kaznenog prostora, no samo preko gola. Sedam minuta kasnije morao je reagirati i Keylor Navas, dobro je pucao Alfonso Pedraza, ali vratar Reala još je bolje otklonio opasnost.

Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena Madriđani su poveli. Benzema je krasno petom proigrao Cristiana Ronalda koji lijepim udarcem neobranjivo pogađa sami kut Alavesovog gola.

Nakon samo 28 sekundi igre u drugom poluvremenu Real je podebljao vodstvo, iskoristivši pogrešku u gostujućoj obrani. Ponovno se u ulozi asistenta našao Benzema, a u strijelce se upisao Gareth Bale. Domaći navijači na novi pogodak čekali su do 61. minute, još jednu dobru akciju završio je Ronaldo na dodavanje Lucasa Vazqueza i po drugi puta na susretu pospremio loptu u mrežu.

Konačan rezultat Real je postavio u 89. minuti susreta kada se iz kaznenog udarca u strijelce upisao Benzema. Mateo Kovačić započeo je utakmicu u početnoj postavi Reala, napustivši igru u 73. minuti. Luka Modrić nije bio u sastavu Kraljevskog kluba.