Liga prvaka, skupina A, 13. kolo, 24.02.2018, 17:30 h
OTP Bank Pick Szeged 30:28 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb nije izdržao, Szeged preokretom u drugom poluvremenu do pobjede

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 24.02.2018.

PPD Zagreb upisao je poraz na gostovanju u Szegedu 30:28 uz propuštenu veliku priliku za dva boda koja bi mu pomogla u borbi za šesto mjesto. Imao je tijekom prvog poluvremena plus pet, četiri razlike na odmoru, ali u nastavku je domaćin bio bolji i otišao je do pobjede...

Mogao je Zagreb u Szegedu doći do bodova koji bi mu garantirali da odlučuje o svojoj sudbini u posljednjem kolu, no nije uspio. Kao što je propustio priliku u gostima u Nantesu, propustio ju je i u Szegedu, a ti porazi na kraju bi se mogli pokazati kobnima. Sada će sve oči biti uprte prema Poljskoj gdje u nedjelju Wisla dočekuje Rhein-Neckar Löwen, a Nijemci će u Hrvatima imati najveće navijače.

Szeged je imao dosta oscilacija ove sezone, a pokazao ih je i u ovom susretu. U prvom poluvremenu Zagreb je lakoćom probijao domaću obranu dok je s druge strane Szeged imao dosta problema u realizaciji, pomogao je u tome i raspoloženi Urh Kastelic te je Zagreb imao prednost na odmoru.

U završnici prvog poluvremena Zagreb je u dva navrata imao i pet pogodaka prednosti nakon što je raspoloženi Horvat pogodio za 14:9, a onda i Marković za 15:10.

Nakon 15:11 na odmoru, Szeged je puno bolje krenuo u nastavak susreta, stao je i Kastelic, probalo se i s Jovićem, ali Zagreb praktički ništa nije mogao obraniti. Samim time polako se počela topiti i prednost, Szeged se sve više približavao i nije trebalo dugo čekati na poravnanje.

Točno na sredini drugog poluvremena Bence Banhidi, danas vrlo raspoložen, zabio je za 22:22 i stavio Zagreb u probleme.

Dugo se igralo gol za gol s dosta izmjena u vodstvu da bi Zagreb ipak pao u zadnjih pet minuta i nije izdržao taj ritam. Damir Bičanić pet minuta prije kraja doveo je Zagreb u vodstvo 27:26 nakon čega Szeged do kraja susreta radi seriju 4:0 i odlazi do pobjede.

Dva puta zabio je Šoštarič, jednom preko cijelog terena Sierra te za kraj i Skube, a sa zvukom sirene konačnih 30:28 postavio je Tin Kontrec.

Šteta jer je Zagreb ovdje mogao do pobjede, ali teško se može igračima nešto zamjeriti, pružili su sve od sebe i uz brojne probleme dugo bili u igri za pobjedu.

Najbolji kod gostiju bili su sjajni Horvat s 12 golova te Damir Bičanić s pet pogodaka. Kod domaćina Mario Šoštarić zabio je deset golova, a po pet su dodali Stas Skube i Bence Banhidi.