Lemgo iznenađujuće došao do remija kod Melsungena, dobra predstava Hrvata u porazu Lübbeckea

Sportnet • nedjelja, 25.02.2018.

Iako Lübbecke nije stigao do pobjede protiv Wetzlara, hrvatski rukometaši Raković i Kaleb odigrali su solidnu partiju u dresu njemačkog kluba...

PIŠE: Jan Šneler

Dok ponajbolji njemački klubovi igraju europska natjecanja, ostali nastavljaju s natjecanjem u njemačkoj Bundesligi. Danas su odigrane tri utakmice 22. kola u kojima neizvjesnosti i uzbuđenja nije nedostajalo.

Melsungen je na svom terenu ugostio Lemgo i s obzirom na dobre partije Melsungena na domaćem terenu, rijetko tko je očekivao da Lemgo može doći do bodova. Ipak, gosti su bolje ušli u utakmicu, vodili gotovo cijelo prvo poluvrijeme i otišli na odmor s vodstvom 16:17.

U drugom dijelu nastavila se igra iz prvog poluvremena. Većinom se igralo gol za gol i većih promjena nije bilo. Ipak golom Allendorfa šest minuta do kraja, Melsungen dolazi do izjednačenja. Kada je Kuhn zabio za 33:32 svega pola minute do kraja, Melsungen je slavio no svega par sekundi prije kraja Zieker postavlja konačnih 33:33.

Izvrstan je bio Kuhn za domaću momčad s 12 pogodaka, dok je za gostujući Lemgo, Hornke upisao isti učinak. Hrvatski reprezentativac, Marino Marić, koji nastupa za Melsungen nije se upisao u listu strijelaca.

Wetzlar je lakoćom svladao Lübbecke 25:20. Iako možda rezultat ne sugerira rutinsku pobjedu, Wetzlar je tijekom cijele utakmice dominirao. Već na poluvremenu su domaći imali vodstvo od 13:7 te su s vremenom samo održavali razliku.

Za domaću momčad su Bjornsen i Holst postigli po sedam pogodaka, dok je u gostujućoj momčadi najefikasniji bio Jaanimaa s četiri pogodaka. U dresu Lubbeckea Ante Kaleb postigao je tri, a Luka Raković dva gola.

U važnom dvoboju u donjem domu Bundeslige, Ludwigshafen je tijesno poražen od Stuttgarta. Iako rezultat odaje dojam teško izborene pobjede, treba reći kako je Stuttgart svega minutu i pol do kraja vodio s dovoljnih 22:25. Malo opuštanja u posljednjim trenucima dovelo je do konačnih 24:25.

Stuttgart je vodio većim dijelom utakmice, iako je u drugom dijelu Ludwigshafen nakratko preuzeo vodstvo. Ipak, serijom 3:0 u posljednjim minutama Stuttgart dolazi do 21:24 i zaključuje utakmicu. David Schmidt zabio je šest pogodaka za poraženi Ludwigshafen, dok su važni faktori u Stuttgartovoj pobjedi bili Kraus i Weiss sa šest pogodaka.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713