Levante
Levante 0:2 Real Betis
Real Betis

Sportnet • ponedjeljak, 26.02.2018.

Večerašnjom utakmicom između Levantea i Betisa okončano je 25. kolo La Lige. Dok je pobjedom Betis došao na korak do europskih natjecanja, Levante je upisao novi poraz te mu slijedi grčevita borba za ostanak...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je ostalo još 13 utakmica te je nemoguće procijeniti rasplet situacije na dnu tablice, nekako je najizglednije da se posljednja četvorka bori za jedno mjesto koje osigurava još jednu sezonu prvoligaškog nogometa. Iako je razlika između 16. Alavesa i 17. Levantea osam bodova, sljedećeg tjedna upravo direktan dvoboj tih ekipa mogao bi odrediti sudbinu Levantea.

Bilo je vidljivo otpočetka utakmice da je Betis došao po puni plijen u Valenciju. Bili su gosti dosta rastrčani, držali su posjed u svojim nogama i nastojali tako doći do željenog zgoditka. S druge strane Levante nije bio potpuno nemoćan te je preko polukontri i kontri nastojao iznenaditi Betis.

Iako su obje ekipe imale nekoliko prilika, tek u 29. minuti Levante je došao do odlične šanse. Pucao je Marti Roger no njegov udarac otišao je pored stative. Kako se utakmica bližila poluvremenu tako je Levante postajao sve opasniji te je u posljednjoj minuti Jason mogao postići gol, no ponovno se mreže nisu tresle.

Nakon odmora, Betis je izgledao kao puno bolja momčad. Sjajnu je šansu imao Joaquin nakon svega deset minuta igre, no iz izgledne pozicije nije dobro pucao. Ipak iz kornera koji je potom uslijedio, Betis je došao do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera, Bartra je odlično tukao pod prečku, Oier nakratko odbio, a Chema glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Ipak, treba biti pošten prema Levanteovom stoperu koji nije imao prevelikog izbora i da nije dirao loptu, ona bi sama ušla u gol.

Jasno je kako su potaknuti tim golom, domaći nastojali što prije doći do izjednačenja svjesni važnosti koje bi im donijeli današnji bodovi. Ipak, nije dugo trajao njihov zanos. U 69. minuti, Betis je školski odradio polukontru, Adan je lijepo pronašao Leona koji s ruba šesnaesterca silovitim udarcem pogađa donji dio mreže Levantea i donosi konačnih 2:0.