Cedevita bez problema do pobjede kod Kaštela

Petar Jenjić • srijeda, 28.02.2018.

Zaostali susret 16. kola HT Premijer lige otišao je na stranu Cedevite koja nije imala prevelikih problema na gostovanju kod posljednjeplasiranih Kaštela. Vitamini su susret prelomili u drugom poluvremenu i u konačnici upisali pobjedu 86:59...

Momčad Cedevite u Kaštelima je odigrala zaostali susret 16. kola nacionalnog prvenstva. Protiv slabašnog protivnika koji ove sezone ima samo jednu pobjedu, Vitamini nisu imali prevelikih problema. Gosti su slavili rezultatom 86:59 i tako upisali 14. pobjedu ove sezone, uz koju imaju tek jedan poraz.

Trebalo je gostujućoj momčadi vremena za slomiti današnjeg protivnika koji se rezultatski držao kroz prvo poluvrijeme, iako se nijednom nije našao u vodstvu. Cedevita je poluvrijeme zaključila sa samo dva poena viška (27:25), ali je u nastavak ušla puno boje i treću četvrtinu dobila sa 29:16. Do kraja susreta zagrebačka momčad nije imala problema.

Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je Demetrius Nichols s 18 poena, dok je Chris Johnson dodao 16 koševa i sedam skokova. Vrijedi dodati 15 koševa Nika Slavice i Tonija Perkovića kao i osam poena, 12 skokova i deset asistencija Karla Žganeca.

Domaćina je predvodio Dino Šipić s 15 poena i pet skokova, Aco Mandić dodao je 14 koševa i pet skokova.