Zabok preko Alkara do osme prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • petak, 02.03.2018.

U sklopu 17. kola HT Premijer lige Zabok je stigao do osme prvenstvene pobjede. Na domaćem parketu bio je bolji od Alkara rezultatom 72:66, u susretu koji je prelomio krajem prvog poluvremena i do kraja dvoboja održavao prednost...

Do osme pobjede u sezoni stigli su košarkaši Zaboka koji su na domaćem parketu bili bolji od Alkara rezultatom 72:66. S druge strane, Alkaru je ovo 11. prvenstveni poraz, uz koji ima i pet pobjeda.

Iako konačan rezultat to možda i sugerira, susret nije bio toliko uzbudljiv. Rezultat je u 15. minuti pokazivao poen prednosti Zaboka (25:24) koji do kraja poluvremena radi seriju 17:3 i na odmor odlazi s 15 koševa viška (47:31). Domaćin u nastavku susreta nije imao problema s održavanjem prednosti te je upisao pobjedu.7

Zabok je do pobjede predvodio Petar Marić s 20 poena i šest skokova, Borna Kapusta dodao je 13 koševa, a Antonio Črnjević 11 poena.

Najbolji je u redovima Alkara bio Filip Krajina s 22 poena i devet skokova, dok je Leverenzel Booth dodao 18 koševa i osam skokova.