Cedevita pobjednički prošla gostovanje u Skoplju

Petar Jenjić • subota, 03.03.2018.

Pretposljednje kolo regularnog dijela sezone ABA lige Cedevita je zaključila gostujućom pobjedom kod posljednjeplasiranog MZT-a. Momčad Jure Zdovca slavila je rezultatom 85:64...

Ukupno 16. pobjedu ove sezone u ABA ligi ostvarila je Cedevita koja je slavila u gostima kod makedonskog MZT-a, posljednje momčadi prvenstva rezultatom 85:64. Sve osim prve četvrtine bilo je na strani Cedevite koja je kroz ostatak susreta održavala prednost, a dvoboj potpuno prelomila u posljednjih deset minuta.

Nakon nešto sporijeg ulaska u dvoboj Cedevita je ubacila u brzinu više. Domaća momčad povela je sa šest razlike u prvoj četvrtini (13:7), no gosti zahvaljujući, prije svega, jako dobrim vanjskim šutom, rade veliku seriju 21:3 i dolaze do 12 koševa viška (28:16).

Iako je tek u drugoj polovici prvog poluvremena uhvatila prvi napadački skok, a i izvela prva slobodna bacanja, Cedevita nije ispuštala prednost. Prvih 20 minuta zagrebačka momčad zaključila je s dvoznamenkastom razlikom (41:31).

Drugo poluvrijeme nije ponudilo prevelike promjene, barem što se tiče Cedevitine prednosti. Iako je makedonska momčad u završnici treće dionice uspjela doći na minus pet (51:46), gosti rade seriju 11:2, vraćaju se na dvoznamenkastu prednost i mirno zaključuju susret u svoju korist.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Will Cherry s 20 poena, Roko Ukić dodao je 15 koševa, a Demetris Nichols 12 poena.

MZT je predvodio Radosav Spasojević s 13 koševa i šest skokova, Jure Lalić dodao je 12 poena, devet skokova i jednu asistenciju za 23 minute na terenu.

• narada10803.03.2018. u 18:46
    trener MZT-a ide nacrtati napade ili neke taktičke varijante na TO-ima, a njegovi nisu u stanju da im se lopta ne obije o sopstvenoj nozi ili da lopta kruži okolo 3-4 puta.