Preokret Partizana i prva pobjeda protiv Budućnosti nakon dvije i pol godine

Petar Jenjić • nedjelja, 04.03.2018.

Košarkaši Partizana na domaćem su parketu, nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, svladali Budućnost rezultatom 94:83 na krilima sjajnog Novice Veličkovića. Ovom pobjedom pomogli su Crvenoj zvezdi kojoj je u sljedeće dvije utakmice potrebna tek jedna pobjeda za osiguravanje prvog mjesta...

Čini se kako je Crvena zvezda vrlo blizu prvog mjesta uoči početka doigravanja. U sljedeće dvije utakmice treba im samo jedna pobjeda, a u tome im je pomogla večerašnja pobjeda Partizana protiv Budućnosti. Crno-bijeli slavili su na domaćem parketu rezultatom 94:83 čime su došli do 11. pobjede sezone.

Katastrofalno prvo poluvrijeme nije previše poremetilo domaćina. Budućnost je nakon prvih 20 minuta imala 14 koševa viška (50:36), no u nastavku su došli do velikog preokreta i svladali crnogorsku momčad prvi puta nakon dvije i pol godine.

U samo pet minuta igre u nastavku domaćin je došao do potpuno preokreta, napravivši seriju 22:6. Treću dionicu Partizan je zaključio rezultatom 31:15. Gosti su se držali do polovice posljednje četvrtine kada je odlični Novica Veličković, u 401. prvom nastupu za Partizan, potpuno nokautirao Budućnost.

Veličković je susret zaključio s 28 poena, uz samo jedan promašaj (5/6 za dva, 4/4 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i pet asistencija, a priključio mu se Kwame Vaughn sa 17 koševa, pet skokova i devet asistencija.

Nikola Ivanović s 13 koševa i Kyle Gibson s 12 poena bili su najbolji kod Budućnosti.