Katastrofalna druga četvrtina odvela Cibonu u poraz protiv Mornara

Branimir Korać • nedjelja, 04.03.2018.

U predzadnjem kolu ovosezonskog izdanja ABA lige Cibona je ugostila Mornar i upisala poraz 82:79. Cibosi su užasno odradili drugu dionicu koju su izgubili s čak 31:6 i tu je Mornar okrenuo dvoboj na svoju stranu...

Mornar će sezonu u ABA ligi nastaviti u doigravanju, a Cibona završiti gostovanjem kod Crvene zvezde u posljednjem kolu. Sastav iz Bara ima još jednu utakmicu za odigrati u regularnom dijelu sezone, bit će to zagrijavanje za doigravanje gdje ga očekuje upravo Crvena zvezda.

U Zagrebu je protiv Cibone odradio dobru utakmicu, imao je vrlo visoku prednost, a Cibona je tek u zadnjih deset minuta smanjila zaostatak i da je ostalo još malo vremena do kraja susreta, možda bi se i vratila u potpunosti.

No svoje je šanse prokockala dosta ranije, očajno je završila prvo poluvrijeme i upala je u rupu iz koje se nije mogla u potpunosti izvući. Luka Žorić vratio ju je na mali zaostatak, ali nedostajalo je vremena za potpuni povratak.

Počelo je dobro za Cibose koji su u prvoj četvrtini napravili seriju 17:2 i poveli s 27:12, činilo se da bi ovo mogla biti njihova večer, ali tu su stali.

Na otvaranju druge četvrtine Luka Žorić ubacio je za 30:18, uslijedila je serija 12:0 Mornara koju je prekinuo Ivan Novačić, ali do kraja poluvremena Mornar radi 16:4 i na poluvrijeme odnosi lijepu prednost 46:34.

Crnogorci su sredinom treće četvrtine imali i najviših 21 razlike da bi Cibona polako počela smanjivati zaostatak.

30 sekundi prije kraja Žorić je smanjio na 77:75, nakon toga Needham s linije slobodnih bacanja vraća na četiri razlike i do kraja susreta Mornar s linije slobodnih bacanja osigurava pobjedu.

Predvodili su ga Brandis Raley-Ross s 25 poena i osam skokova te Nemanja Vranješ s 14 poena. Kod Cibone Luka Žorić ubacio je 29 poena uz 13 skokova i pet asistencija, a po 12 poena dodali su Branislav Ratkovica (osam asistencija) i Marin Rozić (pet skokova).